Słupska SSE podsumowuje półrocze

W pierwszym półroczu 2017 roku Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała siedem pozwoleń na inwestycje. Łącznie są one warte 50 mln zł i wiążą się z zatrudnieniem 200 osób.

W I półroczu 2017 roku wszystkie planowane inwestycje reprezentują polski kapitał. Na siedem projektów, sześć to nowe inwestycje, a tylko jeden jest reinwestycją.

Obecnie strefa obejmuje teren 900 hektarów, podzielonych na 18 podstref, zlokalizowanych w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim. Dotychczas Słupska SSE wydała 145 zezwoleń. Przedsiębiorcy na terenie strefy zainwestowali przeszło 1,7 miliarda zł i zatrudniają blisko 6000 osób. Aż 75% wszystkich firm w SSSE stanowią polskie małe i średnie przedsiębiorstwa.

W najbliższym czasie Słupska SSE rozpocznie realizację projektu pn. “Rozwój potencjału PARR S.A. w Słupsku do świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla biznesu”. Warty 14,3 mln zł projekt ma zwiększyć innowacyjność świadczonych przez strefę usług na rzecz działających tam firm. Wśród nich znaleźć się mają między innymi: pomiary 3D i termowizyjne, inżynieria odwrotna, prototypowanie. Zwiększyć ma się również efektywność energetyczna, dzięki instalacjom fotowoltaicznym on-grid, off-grid.

 

Źródło: PAIH

Related posts

Góra
English