SKLEJKA-PISZ PAGED z zezwoleniem w W-MSSE

 

Projekt polegający na uruchomieniu produkcji sklejki wielkoformatowej, w tym uszlachetnionej filmami, będzie realizowany przez firmę „SKLEJKA-PISZ” PAGED S.A. Zezwolenie na inwestycję w piskiej podstrefie zostało podpisane 30.06.2017 r. przez: Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes. W wydarzeniu uczestniczył Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP.
Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drewna w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych oraz dywersyfikacji działalności gospodarczej firmy. Projekt przewiduje budowę nowej hali produkcyjnej i jej wyposażenie w nowe linie technologiczne. Nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 110 000 000 zł. Utworzonych zostanie minimum 35 nowych miejsc pracy, a stan zatrudnienia w zakładzie osiągnie poziom 803 pracowników. Inwestycja będzie realizowana na działkach o powierzchni 21,8152 ha.
Projekt będący przedmiotem wydanego zezwolenia to już trzecia inwestycja grupy kapitałowej „Paged” na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nakłady inwestycyjne deklarowane przez grupę na terenie W-M SSE osiągnęły wysokość co najmniej 272 200 000 zł.
Historia fabryki w Piszu sięga 1916 roku. W okresie międzywojennym był to zakład przemysłu drzewnego, w którym zatrudniano około 300 pracowników i wytwarzana była sklejka, tarcica, płyty stolarskie oraz pilśniowe. Pod koniec II wojny światowej fabryka została w większej części spalona. W 1948 roku przedsiębiorstwo wznowiło swoją działalność.
„SKLEJKA-PISZ” PAGED S.A. produkuje różnego rodzaju sklejki w szerokim asortymencie, kształtki sklejkowe, lignofol, elkon i płyty specjalnego przeznaczenia. Głównymi obszarami zastosowań są budownictwo, meblarstwo, przemysł samochodowy i transportowy, przemysł opakowań, stoczniowy oraz szkutnictwo. Spółka jest wiodącym producentem sklejek w Polsce i liczącym się producentem w Europie. Firma wytwarza rocznie 81,5 tysięcy metrów kwadratowych wyrobów sklejkowych.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English