Produkcja Volvo (IAC) rusza w Opolu

 

Już wkrótce 500 wykwalifikowanych pracowników IAC Opole zacznie dostarczać ręcznie tworzone wnętrza do samochodów Volvo.

Główny dostawca wnętrz samochodowych, International Automotive Components (IAC), kontynuuje swój wzrost i konsekwentne zaangażowanie w dostarczanie inspirujących wnętrz pojazdów. Obecnie kończy budowę swojego nowego zakładu w Opolu.

IAC Opole to obiekt o powierzchni 27 000 m² przeznaczony do produkcji spersonalizowanych wnętrz samochodów i globalne centrum doskonałości w ramach sieci IAC dla tych produktów. Dla pierwszego klienta IAC Opole dostarczy skórzane panele przyrządów do najlepiej sprzedających się modeli Volvo, takich jak XC90 począwszy od trzeciego kwartału 2017 roku.

Stylowe wnętrza, zarówno ze skóry, jak i skóry ekologicznej są nieodłącznym elementem w samochodach klasy premium i coraz częściej stają się ważnym  czynnikiem skłaniającym do zakupu tych samochodów. IAC jest liderem w Europie w zakresie dostarczania indywidualnych wnętrz klasy premium w pojazdach takich marek jak Jaguar Land Rover, Volvo, Audi, BMW, Daimler i Porsche.

Aby dostarczyć nowym modelom Volvo indywidualnie dopasowane wnętrza,  jak i innym klientom OEM, IAC w Opolu poszukuje 500 wykwalifikowanych pracowników w dziedzinie cięcia, szycia i produkcji.

Praca w IAC Opole oznacza liczne szkolenia w celu wykonywania specjalistycznej pracy skupionej wokół rzemiosła i wysokiej jakości, tak aby pomóc stworzyć najbardziej inspirujące pojazdy na rynku.

IAC jest napędzane kulturą ciągłego doskonalenia, a przez ostatnie 12 miesięcy konsekwentnie rozwija się na całym świecie. Oprócz IAC Opole, koncern niedawno rozpoczął budowę w Pune, w Indiach oraz dużej fabryki w Arlington, w Teksasie. Firma weszła na rynek południowoamerykański z nowym zakładem w Brazylii w czerwcu 2016 roku a w Europie rozpoczęła produkcję dla Daimlera i BMW w fabryce Prestice 2 w Czechach.

 

Źródło: UM Opole

 

 

 

Authors

Related posts

Góra
English