Shell inauguruje jedną z największych małopolskich inwestycji

 

Ponad 2700 miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów i menedżerów, 9 działów biznesowych oraz współpraca z całą grupą Shell w 20 językach na wszystkich kontynentach – to tylko niektóre atrybuty obrazujące skalę inwestycji firmy Shell, która oficjalnie zainaugurowała dziś nowe biuro Shell Business Operations – centrum nowoczesnych usług biznesowych w Krakowie. Udział w wydarzeniu wzięła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

To właśnie w stolicy Małopolski, w kompleksie Shell Energy Campus przy ulicy Czerwone Maki 85 w Krakowie mieści się oficjalnie zainaugurowana dziś nowa siedziba Shell Business Operations, w której pracownicy Shell podejmują kluczowe decyzje dotyczące biznesu firmy na całym świecie. O roli tego typu inwestycji dla polskiej gospodarki i polskiego rynku pracy mówiła dziś wiceminister Jadwiga Emilewicz: – Polska stawia na inwestorów zagranicznych, którzy wzmacniają nasz ekosystem gospodarczy o wysoko zaawansowane technologie i miejsca pracy. Shell Business Operations to doskonały przykład przedsięwzięcia, które przy zaangażowaniu zagranicznego kapitału bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i wzmocnienia lokalnego rynku pracy. Świadczy to również o tym, że nasz kraj jest bardzo dobrym miejscem do inwestowania, łączącym obecność wysoko wykwalifikowanych pracowników z dostępem do nowoczesnej infrastruktury.

Shell Business Operations powstał pod Krakowem już w 2006 roku i od tego czasu dynamicznie zwiększa zatrudnienie specjalistów z różnych branż – tylko w 2017 roku pozyskano już ponad 500 nowych pracowników. Spośród wszystkich zatrudnionych osób większość stanowią Polacy, ale nie brakuje też cudzoziemców – łącznie w Shell w Krakowie wśród załogi znajdziemy 36 narodowości.

W krakowskim SBO zatrudniamy światowej klasy ekspertów w różnych obszarach, z których wiele jest unikalnych dla Polski. Wierzymy, że w ten sposób przyczyniamy się do kształcenia wysokiej klasy lokalnych specjalistów, z których wielu to absolwenci wiodących uczelni z Krakowa i innych miast. Jesteśmy przekonani, że sukces Shell Business Operations oraz innych centrów nowoczesnych usług biznesowych funkcjonujących w Polsce będzie powodował, że kolejne miejsca pracy będą jeszcze chętniej lokowane w kraju  – podkreślił Piotr Dziwok, Prezes Zarządu Shell Polska.

Zatrudnienie w Shell Business Operations mogą znaleźć specjaliści z obszaru finansów i księgowości, ale także zaopatrzenia i logistyki, komunikacji wewnętrznej, spraw personalnych, prawa czy zarządzania projektami.

– Shell Business Operations to dla nas strategiczna inwestycja, ponieważ to właśnie stąd – z Krakowa – nasi pracownicy zarządzają wybranymi globalnymi projektami Shell na całym świecie. Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że Shell Business Operations bardzo wyróżnia się na tle branży tzw. centrów usług wspólnych tym, że oferujemy szeroki wachlarz stanowisk, możliwości rozwoju, a oferowane wynagrodzenie przewyższa średnią rynkową – dodała Agnieszka Pocztowska, Dyrektor Generalny SBO Kraków, Shell Polska.

Pracownicy SBO Kraków swoje codzienne obowiązki wypełniają w 4 specjalnie zaprojektowanych dla Shella budynkach, w których firma zajmuje łącznie 26 000 m kw. elastycznej powierzchni biurowej. Proces przeprowadzki do nowego biura był poprzedzony licznymi konsultacjami z pracownikami: w formie spotkań zespołowych, indywidualnych oraz ankiet. Nawiązano również współpracę z władzami miasta, tak aby dostosować komunikację miejską do potrzeb pracowników (współpraca z ZIKiT.) W nowym kompleksie SBO znalazły się m.in. dobrze nasłonecznione i ciche wnętrza, 3 parkingi (naziemny, podziemny i dla rowerów), dedykowane strefy relaksu i rozrywki zarówno w biurze, jak i na zewnątrz budynków.

 

Źródło: Shell

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English