Nośniki osprzętu

Źródło: Mercedes-Benz

 

Nośniki osprzętu lub nośniki narzędzi to nic innego, jak niewielkie pojazdy, do których można zamontować różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu wykorzystuje się jeden pojazd do różnorodnych prac. Jest to rozwiązanie oszczędne zarówno pod względem finansowym, jak i pod kątem przechowywania takiego urządzenia – pojazd jest bowiem jeden, a zwykle osprzęt zajmuje mniej miejsca.

 

Przedsiębiorstwa przemysłowe rzadko kiedy zajmują wyłącznie hale produkcyjne. Zwykle są w posiadaniu przyległego terenu, o który trzeba zadbać. Zwykle nie jest on zbyt rozległy, niemniej trudno czasem uporać się z jego utrzymaniem za pomocą narzędzi ręcznych lub nawet urządzeń spalinowych, ale o niewielkiej mocy i prowadzonych przez operatora. Z drugiej strony zakup samochodu ciężarowego, który wypełni odpowiednie zadania, jest nieracjonalny, a osprzęt do niego jest stosunkowo ubogi. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się właśnie zakup mniejszego lub większego nośnika osprzętu. Oczywiście utrzymanie terenu to nie jedyne zastosowanie takich urządzeń – praktycznie zależy ono od zastosowanego osprzętu. Są więc takie, które znajdą zastosowanie przy sprzątaniu/czyszczeniu (czy to wewnątrz hal, czy na zewnątrz), inne posłużą do prac transportowych i załadunkowych, jeszcze inne – przy pracach typu komunalnego (odśnieżanie, koszenie, zamiatanie).

 

 

 

Wśród tego typu pojazdów znajdują się zarówno modele niewielkie, jak np. produkty firmy Karcher, jak i duże, jak np. samochody Unimog lub BSI. Zastosowany osprzęt to przede wszystkim przystawki do czyszczenia, zamiatania, pługi, kosiarki. Mogą to być także wiertnice, koparki, ładowarki, specjalistyczne urządzenia typu opryskiwacze, zraszacze, a nawet podnośniki oraz widły (dzięki czemu pojazd przystosowany zostaje do spełniania funkcji wózka widłowego).

Authors

Related posts

Góra
English