Rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy dla druku 3D

Verbatim, firma należąca do Mitsubishi Chemical Holdings Group, wprowadza na rynek wysokiej jakości materiał podporowy rozpuszczalny w wodzie – kopolimer butenodiolu i alkoholu winylowego (BVOH) – służący do szybkiego i niezawodnego drukowania złożonych obiektów z podporami w drukarkach 3D z podwójnym ekstruderem.

 

 

BVOH od Verbatim jest łatwym w druku materiałem o niezawodnych właściwościach wytłaczania i krótkim czasie rozpuszczania – znacznie szybszym niż obecne na rynku materiały PVA/PVOH. Dzięki temu projektanci mogą teraz realizować swoje projekty 3D szybciej niż kiedykolwiek.

BVOH jest wytłaczany z prędkością do 30 mm/s i najlepiej sprawdza się w połączeniu z produktami ABS, PLA i PET marki Verbatim, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać ich właściwości. Odpady można utylizować do ścieków w gospodarstwach domowych, przy współczynniku rozcieńczania 20×1 (woda x BVOH), co jest bardzo łatwe do osiągnięcia.

Filament podporowy BVOH od Verbatim to niezawodny produkt, który pozwala na drukowanie jak zwykły materiał do druku 3D, dzięki czemu można zaprojektować i wydrukować bardziej złożone obiekty w wysokiej jakości – powiedział Shigeyuki Furomoto, Manager, Global CEO office, Mitsubishi Chemical Media. – Wydajność druku, w połączeniu z wysoką rozpuszczalnością pozwoli na szersze zastosowanie drukarek z ekstruderem zarówno w branży przemysłowej jak i wśród profesjonalistów.

W ostatnim czasie wprowadzono na rynek nowe drukarki z podwójnym ekstruderem. Dzięki wykorzystaniu rozpuszczalnych materiałów podporowych, takich jak BVOH, projektanci mogą zapomnieć o kompromisach związanymi z drukowaniem materiałów suportowych na drukarkach z pojedynczym ekstruderem.

Filament BVOH o średnicy 1,75 mm od Verbatim (numer 55901) jest już dostępny na rynku, natomiast filament o średnicy 2,85 mm będzie dostępny w sprzedaży od września 2017 r.

 

Źródło: Verbatim

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English