Innowacyjne Centrum B+R i Jakości Mondelēz we Wrocławiu otwarte

 

7 czerwca w Bielanach Wrocławskich przedstawiciele Mondelēz International, a także reprezentanci władz centralnych oraz lokalnych i środowiska naukowo-badawczego w kraju, wspólnie otworzyli w Bielanach Wrocławskich nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International.
Inwestycja warta blisko 17 mln USD to jedno z najnowocześniejszych centrów globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych firmy. Centrum Badań, Rozwoju i Jakości jest również jednym z trzech tego typu obiektów firmy w Europie. Będą tu prowadzone prace nad nowymi recepturami czekolady i ciastek, takich jak Milka, Oreo, Alpen Gold, Lubisie i wielu innych. Nowo powstałe centrum zatrudni ponad 250 specjalistów. Centrum powstało w bliskim sąsiedztwie należącej do firmy fabryki czekolady w Bielanach Wrocławskich.

 


Wybór Wrocławia jako lokalizacji Centrum Badań, Rozwoju i Jakości jest nieprzypadkowy. To nowoczesne, otwarte na inwestycje miasto – mówił podczas otwarcia Rob Hargrove, Wiceprezes ds. Badań, Rozwoju, Jakości i Innowacji w Mondelēz International. – To tutaj znajdują się najlepsze uczelnie technologiczne, tu mieszkają wykwalifikowani pracownicy; mamy też wieloletnie doświadczenie w efektywnej współpracy z lokalnymi władzami, co jest bardzo istotne z punktu widzenia lokalizacji Centrum i jego dalszego rozwoju – dodał.
Mondelez Polska sp. z o.o. to firma z branży spożywczej, od 25 lat obecna w Polsce i jednocześnie strategiczna lokalizacją dla Mondelēz International. Sieć produkcyjna firmy na terenie kraju obejmuje 7 zakładów. Firma zatrudnia w Polsce blisko 4600 pracowników.

 

Źródło: PAIH

Authors

Related posts

Góra
English