Guardian w kolejnej lokalizacji w Polsce

Zdjęcie: Guardian

 

Amerykański producent szkła Guardian Industries zdecydował się ponownie zainwestować w Polsce. Tym razem w Katowicach otworzył centrum usług wspólnych.
Ceremonia otwarcia nowego zakładu  odbyła się 29 maja br. w Katowicach. Centrum SSC docelowo będzie obsługiwało europejskie spółki pionu float glass. Pracę w oddziale w pierwszej fazie inwestycji znajdzie 60 osób. W kolejnych fazach planowane jest rozszerzenie działalności o obsługę pionu automotive oraz spółek ulokowanych w Rosji co pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 30 nowych miejsc pracy.
Guardian Glass jest jednym z większych projektów inwestycyjnych z USA, jaki obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu  – mówił podczas ceremonii otwarcia wiceprezes PAIH ds. inwestycyjnych, Krzysztof Senger.  – To może być naprawdę dobry rok dla amerykańskich inwestorów w Polsce, ponieważ aktualnie pracujemy nad 60 projektami inwestycyjnymi zza Atlantyku o łącznej wartości ponad miliarda euro. To najlepsze wyniki spośród krajów, które obsługujemy – dodał Senger.
Centrum rozpoczęło poszukiwanie pracowników. Zrekrutowano już 19 osób.

***

Spółka Guardian należy częściowo do amerykańskiej korporacji Guardian Industries (udział 56%)oraz do koncernu Koch (udział 44%). Firma posiada w Polsce jeden zakład produkcji szkła w Częstochowie, który został wybudowanych w latach 2001-2002 i zatrudnia ponad 300 osób. Inwestor oprócz budowy centrum SSC w Katowicach prowadzi również projekt rozbudowy zakładu w Częstochowie na terenie objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się właśnie grono klientów.

 

Źródło: PAIH

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English