Branża motoryzacyjna wkracza do Łodzi

 

Firma ZF – jeden ze światowych liderów w technologiach napędu, podwozia jak również aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa – będzie rozwijać się w Łodzi. Stworzy 200 nowych miejsc pracy. Pierwsze osoby są już zatrudnione, a biuro zostało przystosowane do pracy. Rekrutacja kolejnych pracowników do nowego oddziału rusza 1 czerwca.

Łódzkie Centrum Inżynieryjne Elektroniki firmy ZF Group będzie zajmować się projektowaniem samochodowych systemów bezpieczeństwa. Będzie ściśle współpracować z innymi jednostkami badawczo-rozwojowymi, zarówno z istniejącym centrum w Częstochowie, jak i oddziałami na całym świecie, np. w USA, Niemczech, Anglii, Chinach i Indiach. Zajmie się realizacją projektów w obszarze tzw. aktywnych systemów bezpieczeństwa, wspierających kierowcę podczas jazdy z wykorzystaniem kontrolerów radarowo-wizyjnych, których zastosowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego (to np. systemy ostrzegające kierowcę, automatyczne systemy hamowania awaryjnego, utrzymania auta w pasie ruchu, aktywny tempomat).

W naszej dotychczasowej siedzibie w Częstochowie, gdzie zajmujemy się rozwojem elektroniki dla biznesu samochodowego, mamy coraz więcej projektów i coraz więcej pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne centrum inżynieryjne, by przyspieszyć proces rekrutacji i zatrudnić więcej osób. Łódź wybraliśmy dlatego, że znajdują się tu uczelnie techniczne, w których będziemy poszukiwać kadry. Ważna była też konkurencyjność na rynku pracy oraz lokalizacja, czyli niewielkie oddalenie Częstochowy i Łodzi – bo te oddziały będą ze sobą ściśle współpracować – mówił Rafał Zatorski, dyrektor CIE ZF Group.

Firma ZF Group planuje zatrudnić w Łodzi głównie inżynierów elektroników i informatyków lub absolwentów kierunków pokrewnych (mechatroniki, robotyki, fizyki, matematyki) ze znajomością języka angielskiego i różnym doświadczeniem. Centrum ma swoją siedzibę, o powierzchni ponad 2300 m kw., w nowym centrum biznesowym Symetris przy al. Piłsudskiego.

Szczególnie cieszy fakt, że kolejny inwestor reprezentuje nową dla Łodzi branżę, czyli motoryzację. Mam nadzieję, że łodzianie przyczynią się do tego, że w przyszłości po naszym mieście i nie tylko, będą jeździły autonomiczne samochody – powiedział wiceprezydent Wojciech Rosicki.

 

Źródło: Urząd Miasta Łódź

 

Authors

Related posts

Góra
English