Mielec, Trzebownisko i Lublin…

ARP S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W Mielcu swoje plany rozwojowe zamierza realizować spółka C+N Polska. Producent plastikowych opakowań kosmetycznych prowadzi działalność gospodarczą na terenie strefy od 2002 roku. Odbiorcami produktów spółki są największe koncerny kosmetyczne, takie jak: AVON, Estee Lauder, L’Oreal, Coty, Yves Rocher, Oriflame, Elizabeth Arden czy też Amway.

W ramach kolejnego projektu przedsiębiorca planuje rozbudować istniejący zakład oraz zwiększyć jego zdolności produkcyjne poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń.

Inwestycja szacowana na ponad 24 mln zł nakładów inwestycyjnych pozwoli stworzyć warunki dla 25 nowych pracowników.

Kolejne zezwolenie również dotyczy inwestycji na Podkarpaciu. Na terenie podstrefy w Trzebownisku zamierza zainwestować firma specjalizująca się w technologicznie zaawansowanych procesach specjalnych, oferuje najwyższej jakości usługi dla lotnictwa oraz innych, wysoko zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu.

MB Aerospace Technologies (Poland) planuje zrealizować kolejną inwestycję w strefie, która będzie polegać na wdrożeniu w swojej działalności horyzontalne centra tokarskie sterowane numerycznie przeznaczone do obróbki mechanicznej stalowych rur i kryz.

Podlegające obróbce komponenty będą montowane na dedykowanych stanowiskach montażowych, w określonych warunkach czystości i temperatury z wykorzystaniem urządzeń do inspekcji produkcji. W tym celu spółka planuje zakup zaawansowanych centrów obróbczych wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz przeprowadzenie niezbędnych prac dostosowawczych.

Przedsiębiorca deklaruje inwestycję na poziomie przekraczającym 3,2 mln zł i zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 10 nowych pracowników.

Z kolei w Lublinie dynamicznie rozwija się PROTEKTOR S.A., jeden z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty spółki sprzedawane są w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami i patentami.

 

Zdjęcie: Protektor

 

 

W ramach kolejnej inwestycji spółka zakupi specjalistyczne maszyny i urządzenia niezbędne do zwiększenia możliwości produkcyjnych zakładu.

W związku z realizacją nowego projektu przedsiębiorca poniesie ponad 7 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 10 nowych pracowników.

W 2017 roku ARP S.A. udzieliła już 18 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 415 mln zł i utworzenie 619 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1643 ha i jest zlokalizowana w 32 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Kronospan Mielec, Firma Oponiarska DĘBICA.

 

Źródło:  SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English