Zakończyła się rozbudowa fabryki Nidec w Niepołomicach

 

16 maja 2017 r. Shigenobu Nagamori założyciel, właściciel i prezes rady nadzorczej firmy Nidec, oficjalnie otworzył nową część zakładu w Niepołomicach. Jest to uwieńczenie prac, które rozpoczęły się w 2016 roku.
Obecnie Nidec w Niepołomicach będzie dysponował halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 9800 m², magazynami o wielkości 3281 m² (w tym magazynem wysokiego składu) oraz 3319 m² powierzchni biurowej. Dzięki przebudowie nie tylko powiększony zostanie dział produkcji (na nowej hali już stoją nowe linie), ale również dział jakości czy badań i rozwoju.
Nidec to olbrzymie japońskie konsorcjum, jedno z największych w Japonii, które dostarcza produkty i półprodukty do wielu branż, głównie: IT, motoryzacyjnej, energetycznej. To właśnie Nidec dostarcza silników i siłowników ukrytych nie tylko w samochodach (systemy do regulacji siedzeń, układy chłodzenia, układy kierownicze, systemy do szyberdachów itp.), ale również do wielu sprzętów codziennej użyteczności, takich jak urządzenia IT, sprzęt AGD, urządzenia do klimatyzacji, rolety, a nawet łóżka szpitalne.
Choć firma w Niepołomicach specjalizuje się głównie w branży automotive, to produkty korporacji Nidec są elementem składowym także wielu innych urządzeń, z których często korzystamy.
W Niepołomicach 43 linie produkcyjne tętnią życiem, część produktów powstaje na standardowych liniach, inne, jak innowacyjne silniki bezszczotkowe, powstają w specjalnie wyznaczonych komorach „clean room”. Produkty powstają na podstawie specyfikacji i wymagań klientów.

 

Źródło: UM Niepołomice

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English