Powerdrive MD2: gotowy do pracy napęd o zmiennej prędkości obrotowej do aplikacji dużej mocy, w ramach ekspresowej dostępności

 

Leroy-Somer wprowadza ofertę Ekspresowej Dostępności zapewniającą bardzo krótki czas dostawy silników i napędów.

W ramach tej oferty, Powerdrive MD2 jest jedynym małogabarytowym, wszechstronnym napędem o zmiennej prędkości obrotowej, przeznaczonym do procesów dużej mocy. Wysyłka napędu może mieć miejsce w  ciągu 5 dni, w wersji do 500 kW, bez wpływu na jego parametry.
Krótki czas dostawy jest bez wątpienia dużą zaletą, pozwalającą spełnić oczekiwania klientów oraz skrócić czas naprawy w przypadku awarii. Oferta Ekspresowej Dostępności  jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, pozwalającą zmniejszyć zapasy magazynowe i skrócić czas przestojów.
Oferta Powerdrive MD2 obejmuje kompletny system wraz ze wszelkiego typu wyposażeniem niezbędnym do ochrony, kontroli, komunikacji i wdrożenia aplikacji przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa. Rozwiązanie w pełni gotowe do pracy!

 


Dzięki solidnej konstrukcji, Powerdrive MD2 zapewnia krótki czas serwisowania i przestojów.
Powerdrive MD2 dostępny jest w  stopniu ochrony IP21 i IP54 oraz w zakresie  mocy do 250 kW. w wersji do montażu ściennego oraz do 500 kW w wersji wolnostojącej.
Stopień ochrony IP 54 daje możliwość umieszczania napędu w pobliżu silników, niezależnie od środowiska pracy. Umożliwia to stosowanie  krótszych ekranowanych kabli połączeniowych (oszczędność kosztów), mniejszej emisji elektromagnetycznej i mniejszych prądów upływu, co zwiększa niezawodność systemu.
Przyjazny dla użytkownika, kolorowy interfejs dotykowy napędu Powerdrive MD2 ułatwia jego rozruch i monitorowanie pracy. Przykładowo, udostępnia łatwe w obsłudze, wszechstronne narzędzia diagnostyczne pozwalające na szybką identyfikację przyczyny wystąpienia błędu i uszkodzonego komponentu.
Dzięki modułowej budowie, zapewniono dostęp do wszystkich komponentów Powerdrive MD2, które mogą być łatwo wymienione w miejscu pracy bez specjalistycznego wyposażenia ani specjalnie przeszkolonego personelu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i zwiększyć przepustowość.
Dla zapewnienia optymalnego połączenia silnika z napędem, Powerdrive MD2 został zaprojektowany i przetestowany pod kątem współpracy z silnikami Leroy-Somer, od silników indukcyjnych IMfinity (na poziomach sprawności IE2 /IE3/IE4) po silniki Dyneo z magnesem stałym (na poziomie sprawności powyżej IE4). Również one są dostępne w ramach Ekspresowej Dostępności. Współpraca tych elementów pozwala uzyskać najlepsze  parametry.

 

Źródło: Nidec

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English