Blister niezawierający tworzyw sztucznych​

Wosk narciarski od globalnego lidera, firmy Swix, w łatwym do otwarcia opakowaniu niezawierającym tworzyw sztucznych. Opakowanie sprawdzi się równie dobrze w przypadku dezodorantów lub kremów do skóry, jeśli ich producent chce zastąpić opakowania wykorzystujące materiały kopalne opakowaniami produkowanymi z zasobów odnawialnych

 

Jeden z najczęściej używanych rodzajów opakowania na świecie — blister — może być teraz wytwarzany całkowicie z kartonu. Dwie główne korzyści to redukcja negatywnego wpływu na środowisko oraz łatwość, z jaką można otworzyć opakowanie. Blistry zazwyczaj wiszą w sklepach na wieszakach. Składają się z kartonowego spodu oraz przezroczystego tworzywa sztucznego w przedniej części, co umożliwia przedstawianie produktów klientom. Norweski oddział Moltzaus opracował Cefapac, aby poprawić wydajność środowiskową opakowania oraz ułatwić jego otwieranie. Nowe opakowanie już zdobyło wiele nagród.
Nasze prace projektowe miały dwa punkty wyjściowe — wpływ na środowisko i prostotę otwierania – wyjaśnia Eirik Faukland, weteran w branży opakowań kierujący działem badań i rozwoju w Moltzau. –Aby obejść dobrze znany problem dużej trudności w otwieraniu plastikowych blistrów, podstawową ideą było zastąpienie tworzywa sztucznego kartonem. Unikatową cechą rozwiązania Cefapac jest zastąpienie wszystkich tradycyjnych zagięć perforacjami, które zapewniają pożądaną łatwość otwierania.
Niemniej użycie perforacji w miejscu zagięć stwarza ryzyko, że tego typu połączenie nie będzie dostatecznie dobrze chronić zawartości opakowania. Dlatego też niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego kartonu.
Doskonała wytrzymałość na rozdarcia kartonów Invercote jest wymaganym elementem opakowań o wysokiej jakości – zapewnia Faukland. – Krytyczne znaczenie ma wytrzymałość oraz wydajność materiału na różnych etapach konwersji i wypełniania. Kolejną korzyścią dotychczas wyprodukowanych opakowań Moltzau jest fakt, że perforacje umożliwiają zwiększenie prędkości na liniach napełniania w porównaniu z liniami korzystającymi z przerw w opakowaniach z zagięciami.
Światowy lider w zakresie produkcji wosków narciarskich, firma Swix, obecnie używa opakowań Cefapac dla części swoich wosków i planuje rozszerzyć współpracę w tym zakresie. Innymi już dostępnymi na rynku produktami w opakowaniach Cefapac są opatrunki i leki sprzedawane bez recepty. Jesienią 2015 r. opakowanie Cefapac otrzymało skandynawską nagrodę w branży opakowaniowej, Scanstar. W roku 2017 opakowanie otrzyma nagrodę WorldStar od organizacji World Packaging Organisation.
Jako projektant opakowania Eirik Faukland zyskał szczere uznanie przedstawicieli szwedzkich i norweskich stowarzyszeń ds. reumatologii, które reprezentują osoby cierpiące na reumatyzm. Stowarzyszenia aktywnie zachęcają firmy w branży opakowaniowej do opracowywania rozwiązań, które pomogą jeszcze bardziej ułatwić otwieranie.

 

Źródło: Iggesund

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English