Guardian Glass reinwestuje 99 mln euro w Częstochowie

 

Amerykański producent szkła Guardian Glass zdecydował się ponownie zainwestować w Częstochowie, w nową linię produkcyjną. Dzięki inwestycji Częstochowa staje się produkcyjnym hubem Guardiana w Europie. Zezwolenie na realizację projektu wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Nowa linia produkcyjna zostanie umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie działającej od kilkunastu lat huty Guardiana w Częstochowie, na terenie objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się właśnie grono klientów.
Na realizację projektu Guardian Glass przeznaczyć ma 99 mln euro. W ramach inwestycji stworzonych zostanie 90 nowych miejsc pracy, a dodatkowo utrzymanych 350.
Guardian Glass jest jednym z większych projektów inwestycyjnych z USA jaki w 2017 roku wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Liczymy na dobre wyniki jeśli chodzi o inwestycje zza Atlantyku w tym roku, ponieważ aktualnie pracujemy nad 61 projektami z USA o łącznej wartości ponad miliarda euro. To najlepsze wyniki spośród krajów, które obsługujemy – komentuje wiceprezes PAIH ds. inwestycyjnych, Krzysztof Senger.

 

Źródło: PAIH

Authors

Related posts

Góra
English