Kolejne zezwolenia w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Zdjęcie: Chromavis

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w ciechanowskiej podstrefie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała CHROMAVIS SERVICE Sp. z o.o. Dokument został podpisany przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Zezwolenie w imieniu CHROMAVIS SERVICE Sp. z o.o. odebrał Guillaume Delmont – członek zarządu.
Planowana inwestycja zakłada budowę nowego zakładu zajmującego się produkcją substratów wykorzystywanych do wytwarzania preparatów do zdobienia i pielęgnacji paznokci. W ramach inwestycji powstanie również zaplecze badawczo-rozwojowe (laboratorium) wykorzystywane dla potrzeb własnych przedsiębiorstwa oraz mogące świadczyć usługi podmiotom zewnętrznym. Efektem projektu będzie wprowadzenie do działalności firmy nowej gamy produktów wytwarzanych w oparciu o odmienny proces technologiczny oraz innowacyjne rozwiązania.
Przewidywane koszty inwestycji wynoszą co najmniej 24 153 000 złotych, a zatrudnienie zwiększy się o minimum 20 nowych pracowników.
Chromavis Group jest jednym z największych światowych operatorów w branży make-up. Firma może zaoferować swoim klientom pełną gamę rozwiązań od makijażu i paznokci po produkty do pielęgnacji skóry oparte na formułach w pełni rozwiniętych we własnych laboratoriach badawczych. Bogactwo doświadczeń, innowacje i ciągłe inwestycje zagwarantowały firmie kreatywny rozwój oparty na analizowaniu potrzeb klientów i oferowaniu kompletnych rozwiązań.
Chromavis jest częścią założonej w 1985 r. francuskiej Grupy Fareva, która jest obecna w 11 państwach świata i zatrudnia około 10 tysięcy pracowników. Grupa posiada zakłady produkcyjne we: Francji, Włoszech, Brazylii i USA.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej numer 200 zostało wydane 25.04.2017 r. przez Zarząd Spółki: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Nowy zakład produkcyjny w Podstrefie Mrągowo wybuduje firma Wibromatyka Bogdan Ptak. Dokument odebrał Bogdan Ptak – właściciel.

Inwestycja polega na budowie nowego zakładu zajmującego się produkcją maszyn i urządzeń sortowniczych oraz podzespołów w nich funkcjonujących. Grunt zajmowany przez inwestora obejmuje działkę o powierzchni 1,0463 ha. Przewidywane koszty kwalifikowane inwestycji wynoszą co najmniej 2 150 000 złotych. Przewidywane zwiększenie poziomu zatrudnienia wyniesie co najmniej 8 nowych pracowników.

Firma bazuje na wiedzy i technologii zdobytej w ciągu ostatnich 25 lat w branży budowy maszyn specjalnych. Przedsiębiorstwo dostarcza maszyny oraz podzespoły do linii technologicznych używanych we wszystkich zakładach, w których funkcjonują urządzenia sortujące lub doprowadzające.

 

Źródło: WMSSE

Authors

Related posts

Góra
English