Kolejna inwestycja z branży automotive w Polsce

Zdjęcie: Sekonix

 

Koreańska firma z branży motoryzacyjnej SEKONIX Poland sp. z o.o. oficjalnie zainaugurowała swój zakład produkcyjny w Żorach-Osinach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Inwestycja w fabrykę Sekonix Poland jest pierwszym krokiem w drodze do ekspansji rynkowej. Siłą napędową, która pozwoliła nam osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie, są zaufanie oraz głęboka wiara w słuszność inwestycji w fabrykę w Polsce – powiedział Prezes Zarządu Sekonix Poland, Manyeon Jang.
– Ministerstwo Rozwoju dokłada wszelkich starań, aby zapewnić przedsiębiorcom jak najlepsze warunki do rozwoju. Jednym z naszych priorytetów jest sektor motoryzacyjny, czego efektem jest aktywnie działający i systematycznie powiększający się klaster firm branży automotive – zaznaczył wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.
Fabryka Sekonix Poland w Żorach  jest partnerem biznesowym firmy Hyundai Mobis. Będzie w niej wytwarzany główny optyczny moduł do reflektorów samochodowych dla modeli Tuscon oraz Sportage. Będą tu produkowane oprawy oświetleniowe i moduły LED oraz systemy soczewek zapewniające właściwe rozproszenie (ukierunkowanie) wiązki światła, z przeznaczeniem dla sektora motoryzacji.
Wartość inwestycji na terenie Katowickiej SSE wynosi 62 mln zł. Obecnie w zakładzie pracuje blisko 100 osób, a zatrudnienie w fabryce wzrośnie o co najmniej 90 osób. Powierzchnia hali wynosi ok. 9 tys. m2. Firma deklaruje  kolejne inwestycje oraz rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w przyszłości.

 

Źródło: MR

Authors

Related posts

Góra
English