Pojazdy Melex dla Mielca

Producent polskich pojazdów elektrycznych, firma Melex, przekazał samorządowi miasta Mielca trzy nowoczesne i ekologiczne pojazdy Melex N.Car. Będą one wykorzystywane przez straż miejską, do obsługi gości urzędu miasta oraz przez jedną z miejskich spółek. Tym samym Melex rozpoczął realizację programu promocji elektrycznych środków transportu dla polskich samorządów..

 


W sobotę, 22. kwietnia 2017 r., w przerwie meczu pomiędzy Stalą Mielec a GKS Katowice, przedstawiciele firmy Melex Sp. z o.o. oficjalnie przekazali na ręce prezydenta miasta Mielca, Daniela Kozdęby, kluczyki do trzech pojazdów elektrycznych. Wszystkie pojazdy pochodzą z linii N.Car, będącej obecnie najpopularniejszą serią pojazdów Melex. Charakteryzują się nowoczesną stylistyką i komfortowym zawieszeniem typu samochodowego. Wykorzystanie podwójnych wahaczy znacząco podnosi komfort użytkowania pojazdów. Pojazdy zostały wyposażone w nowoczesne silniki prądu przemiennego, które są obecnie standardowym wyposażeniem wszystkich modeli pojazdów Melex. Gwarantują one bardziej efektywne wykorzystanie energii i bezobsługową pracę.
Program promocji pojazdów elektrycznych wprowadzony przez firmę Melex wpisuje się w obecne działania polskiego rządu wspierające rozwój elektromobilności. Polski producent może się w tym zakresie pochwalić sporym doświadczeniem ponieważ już piątą dekadę produkuje elektryczne pojazdy, które trafiają zarówno do wielu polskich samorządów jak i firm i instytucji na całym świecie.
Pojazdy, które przekazaliśmy Urzędowi Miasta Mielca to zaledwie 3 spośród ponad 100 wersji pojazdów elektrycznych jakie mamy do zaoferowania samorządom lokalnym – mówi Dariusz Gujda, członek zarządu i dyrektor finansowy Melex. – Tak szeroka gama pojazdów sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować nowoczesne i ekologiczne rozwiązania dla każdej spółki samorządowej. Dodatkowo każdy pojazd może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Tak było w przypadku modelu 341 N.Car dla straży miejskiej. Powstał on z połączenia cech dwóch naszych pojazdów, dzięki czemu jesteśmy pewni, że spełni oczekiwania funkcjonariuszy – dodaje.
Melex 341 N.Car przeznaczony dla Straży Miejskiej powstał specjalnie na zamówienie Urzędu Miasta Mielca. Został zbudowany na bazie najkrótszej wersji pojazdów serii N.Car i stanowi połączenie modeli 341 i 343. Zamknięta kabina gwarantuje możliwość korzystania z pojazdu przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Umieszczona z tyłu składana kanapa umożliwia przewożenie dwóch osób, a po rozłożeniu przekształca się w praktyczną platformę bagażową. Dzięki niewielkim rozmiarom najlepiej sprawdza się w patrolowaniu parków, skwerów i osiedlowych uliczek, a cichy i ekologiczny napęd nie zakłóca spokoju spacerujących osób.
Pozostałe dwa pojazdy to modele 366 N.Car i 364 N.Car. Pierwszy z nich to 6-osobowy pojazd pasażerski, który będzie wykorzystywany do obsługi gości urzędu miasta, natomiast drugi trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Wybraliśmy Mielec ponieważ to właśnie tu ponad 45 lat temu rozpoczęła się historia naszej firmy i historia polskiej elektromobilności – mówi Dariusz Gujda, członek zarządu i dyrektor finansowy Melex. – Melex od początku był związany z Mielcem i z tym miastem wiążemy plany naszego dalszego rozwoju. To tu powstała nasza nowa hala produkcyjna, do której niebawem się przeprowadzimy i to z Mielca polskie pojazdy elektryczne będą nadal wysyłane na rynki całego świata – dodaje.
Melex prowadzi rozmowy z kilkoma innymi samorządami, które również są zainteresowane udziałem w programie. Celem działań polskiego producenta pojazdów elektrycznych jest promocja wśród władz samorządowych stosowania ekologicznych pojazdów, które z powodzeniem sprawdzają się w spółkach komunalnych, służbach porządkowych i obsłudze transportu na terenie miast.

 

Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego.
Obecnie Melex Sp. z o.o. jest prywatną, w pełni polską firmą oferującą około 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1 250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.
Najwięcej pojazdów marki Melex trafia na rynki Polski i Skandynawii, ale sieć dilerów tej marki sięga od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie aż po Argentynę. Ciągle również prowadzone są rozmowy z firmami zainteresowanymi sprzedażą pojazdów elektrycznych na kolejnych rynkach na całym świecie.

 

Źródło: Melex

Authors

Related posts

Góra
English