Harting chce rozwijać działalność w Polsce

Prezes DTP, prof. Janusz Szajna podczas spotkania z wicepremierem Morawieckim. Zdjęcie: DTP

Na początku targów Hannover Messe, HARTING i Digital Technology Poland (DTP Ltd.) podpisały porozumienie dotyczące wspólnego opracowania i wprowadzenia do sprzedaży elementów sprzętu i oprogramowania dla HARTING MICA.
We współpracy z DTP, HARTING kontynuuje prace nad produktem MICA Energy służącym do rejestrowania zużycia energii. – Planujemy długofalową współpracę z DTP. Wspólnie chcemy zaprojektować i opracować pakiety rozwiązań dla polskiego przemysłu, które następnie zostaną udostępnione na światowych rynkach – zapowiedział Uwe Gräff, dyrektor zarządzający HARTING Electric i HARTING Electronics.
Firma DTP specjalizuje się także w rozwiązaniach wykorzystujących tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Operatorzy maszyn mogą monitorować maszyny i urządzenia na linii produkcyjnej przy pomocy specjalnych okularów z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. Kiedy wyposażony w odpowiednie okulary pracownik kontroluje poszczególne maszyny, przed jego oczami wyświetlane są wirtualne panele kontrolne i tablice wskaźników zawierające wszelkie stosowne dane urządzeń z układem HARTING MICA. – Takie dane jak średnie wykorzystanie urządzenia czy poziom zużycia energii zapisywane są i wizualizowane bezpośrednio na urządzeniu – wyjaśnia Andrzej Szajna, wicedyrektor wykonawczy ds. rozwoju działalności w firmie Digital Technology Poland.
Poza tego rodzaju zadaniami kontrolnymi, MICA może również wykorzystywać okulary z funkcją rozszerzonej rzeczywistości do wskazywania, która dokładnie maszyna wymaga kontroli.

Od czasu transformacji ustrojowej na początku lat 90. Polska gospodarka cały czas dynamicznie się rozwija. W październiku 2007 r. podmiot zależny HARTING Polska Sp. z o.o. rozpoczął swoją działalność we Wrocławiu, który jest czwartym co do wielkości miastem w kraju. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spółka odnotowała znaczny wzrost. Polski podmiot zależny HARTING Technology Group zatrudnia obecnie 19 pracowników.
HARTING oferuje komponenty i rozwiązania w zakresie budowy maszyn, robotyki, automatyzacji, energii i transportu, pakiety spersonalizowane oraz zróżnicowane portfolio produktów dla tzw. Przemysłu 4.0.

 

Źródło: evertiq

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English