Pierwsze zawody II edycji „Starcia Szlifierzy” już za nami

 

Podczas pierwszego „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie poleciało wiele iskier, a emocje sięgnęły zenitu. Blisko 40 profesjonalistów z branży przeżyło prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu oraz wyłoniono 4 mistrzów, którzy wyszlifowali sobie drogę do finału drugiej edycji „Starcia Szlifierzy”. O zwycięstwie często decydowały sekundy, milimetry, a nawet miligramy zdjętego materiału.

Pierwsze regionalne zawody „Starcia Szlifierzy” odbyły się 21 kwietnia podczas Centralnych Targów Budowlanych Building Solutions. Profesjonaliści, w duchu sportowej rywalizacji, zmierzyli się z innymi specjalistami z branży szlifierskiej, walczyli o uznanie, cenne nagrody oraz przepustkę do Wielkiego Finału. Oprócz sprawdzenia się w konkurencjach, szlifierze przybliżyli gościom i widzom targów swoją pracę oraz pokazali im, jak przebiega szlifowanie metalu. Poza tym wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności, zintegrowali się, wymienili opinie z kolegami po fachu, a dzięki przygotowanym atrakcjom przez organizatora zawodów – firmę 3M – przetestowali produkty najwyższej jakości oraz uczestniczyli w szkoleniach.

– Zwycięstwo w regionalnych zawodach „Starcia Szlifierzy” to dla mnie ogromne zaskoczenie, ale jednocześnie powód do radości i dumy. Najbardziej jednak cieszy mnie sam fakt, że zdecydowałem się wziąć w nich udział. To była czysta, sportowa rywalizacja. Dawno nie czułem takich emocji i takiej przyjemności z tego co robię – mówi Sylwester Kukiełka, zwycięzca „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie.

 

 

Specjaliści branży szlifierskiej sprawdzili swoje umiejętności w 5 konkurencjach. Największym uznaniem cieszyły się zadania praktyczne, w których uczestnicy mogli wykazać się swoim warsztatem pracy oraz zaangażowaniem.

 1. Na początek uczestnicy zawodów uzupełnili 15 pytań w ramach testu Wiedza Mistrza.
 2. Druga konkurencja Zręczność Szlifierza sprawdzała sprawność zawodników – szlifierze mieli za zadanie uzbroić w jak najkrótszym czasie szlifierkę kątową.
 3. W konkurencji zatytułowanej Zaradność Szlifierza zawodnicy cięli stal nierdzewną.
 4. Refleks Szlifierza to konkurencja polegająca na szlifowaniu spoiny.
  O pierwszym miejscu zadecydowały sekundy.
 5. Na ostatniej prostej poszukiwano w profesjonalistach prawdziwego Instynktu Szlifierza. Zawodnicy musieli zdjąć 30 gram materiału z metalowego elementu. Decydujące były miligramy zdjętego materiału.

Pierwszy etap drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” spotkał się ponownie z dużym zainteresowaniem. Jako lider branży innowacyjnych technologii jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać szlifierzy w doskonaleniu swoich umiejętności oraz zwiększać bezpieczeństwo i jakość ich codziennej pracy. Oprócz aspektów zawodowych, „Starcie Szlifierzy” jest doskonałą okazją do integracji i wymiany opinii, co udowodniły zawody
w Nadarzynie
– mówi Michał Niedbalski, Dyrektor Materiałów Ściernych.

Jednym z celów „Starcia Szlifierzy” jest dostrzeżenie, wyłonienie i nagrodzenie tych, dla których szlifowanie jest czymś więcej niż tylko pracą – jest również pasją. Dlatego firma 3M dla laureatów pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji ufundowała cenne nagrody. Do Wielkiego Finału przeszło 4 najlepszych zawodników z Nadarzyna.

 1. Laureat I miejsca – Sylwester Kukiełka z firmy „Sylwester Kukiełka” otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 800 zł.
 2. Nagrodę za II miejsce – przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 500 zł otrzymał Przemysław Ugolik z firmy S&S Piłczyński.
 3. Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński za zajęcie III miejsca nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron i Scotch-Brite, szlifierką FLEX oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł.
 4. Wyróżnienie, przepustkę do Wielkiego Finału, nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron i Scotch-Brite, szlifierki FLEX otrzymał Marcin Piłczyński z firmy Piłczyński ART.

 

 

Najpierw iskry polecą w Poznaniu, chwilę później w Sosnowcu!

Następne regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się w Poznaniu i w Sosnowcu. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna zetrą się w Wielkim Finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Partnerami pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie byli: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe PTAK WARSAW EXPO, Centralne Targi Budowlane Building Solutions, FANUC, Targed, Troax, Kemper oraz Flex.

 

Źródło: 3M

 

Authors

Related posts

Góra
English