Hutchinson zainteresowany dalszymi inwestycjami

 

W dniu 12.04 przedstawiciel firmy Hutchinson  Cyrille Perea – Dyrektor Przemysłowy Hutchinson Europe, wraz z przedstawicielami firm z którymi Hutchinson współpracuje spotkał się z Wójtem Gminy Dębica Stanisławem Rokoszem, Markiem Mikrutem – Zastępcą Wójta Gminy Dębica, Pawłem Wolickim – Doradcą Wójta ds. Rozwoju Gospodarczego i Władysławem Gazdą – Kierownikiem Referatu Gospodarki Przestrzennej, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Spotkanie w Urzędzie Gminy Dębica miało na celu omówienia dalszej współpracy z Gminą.

Firma Hutchinson w chwili obecnej buduje za 160 mln zł swoją fabryką na terenach przyległych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zawadzie, która już w sierpniu 2017 r. ma zostać otwarta i rozpocząć produkcję, dając tym samym docelowo zatrudnienie dla 1000 osób. Hutchinson jest grupą o światowym formacie, liderem w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Należy do chemicznej gałęzi grupy Total. Od 160 lat w 23 krajach i 96 fabrykach rozmieszczonych na pięciu kontynentach, Grupa Hutchinson projektuje i wytwarza produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu. Wspomniane spotkanie dotyczyło dalszego inwestowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zawadzie i wybudowania drugiej fabryki, w której produkowano by podzespoły do klimatyzatorów.

Zainteresowanie firmy jest efektem dobrej współpracy z Gminą Dębica przy udziale Powiatu Dębickiego, a w szczególności Zastępcy Starosty Powiatu Dębickiego Mateusza Paska z podległymi służbami, Dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie i Dyrektorem Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu, podczas realizacji pierwszego projektu. Na chwilę obecną wskazano kilka alternatywnych lokalizacji. Ustalono w najbliższym okresie dalsze robocze spotkania.

 

Źródło: UG Dębica

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English