Flex inwestuje w Pile

 

Flex, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań przyszłości, oferujący usługi projektowe, inżynieryjne, produkcyjne oraz logistyczne, podpisał umowę na zakup prawa własności do działki przy ulicy Walki Młodych w Pile. Działka wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a jej powierzchnia to 7,4263 ha.

Nasze już siedemnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu w Polsce pokazało zarządowi korporacji. że jest to kraj. w którym chciałby rozwijać działalność. Przez ten czas staliśmy się strategicznym oddziałem w Europie oraz jesteśmy cenieni za wyjątkowe zaangażowanie i kompetencje pracowników. Stąd też decyzja o dalszej ekspansji grupy na terenie Polski Odbywa się ona dwutorowo – z jednej strony nadal inwestujemy w park produkcyjny w Tczewie, w którym 2 lata temu uruchomiliśmy centrum produkcyjno-logistyczne, a w zeszłym roku rozpoczęliśmy budowę kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni 11 195 m². Z drugiej strony, zgodnie z naszym długofalowym biznesplanem podjęliśmy decyzję o rozbudowie firmy także w innej części Polski, a nasz wybór padł na Piłę, jako główny ośrodek gospodarczy województwa wielkopolskiego oraz na Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. z jej ogromnym, dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie wspierania inwestorów – powiedział Andrzej Połojko. Członek Zarządu Flex Solutions Poland.

Plan rozwoju Flex w Pile jest w dużej mierze uzależniony od sytuacji biznesowej, zapotrzebowania naszych klientów oraz portfolio produkowanych produktów. Na ten moment zakładamy budowę jednej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 15 tys. m². Wierzymy głęboko, ze Piła to miejsce, w którym wspólnie osiągniemy wiele sukcesów i zbudujemy firmę, z której dumny będzie nie tylko zarząd Flex ale też władze miasta oraz lokalna społeczność – dodał Andrzej Połojko.

 

O inwestorze:

Flex jest amerykańską spółką powstałą w 1969 roku. z główną siedzibą w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, w miejscowości San Jose. Firma globalnie zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach i kieruje się misją budowania bardziej inteligentnego świata. Dostarcza kompleksowe rozwiązania przyszłości dla małych i dużych firm w zakresie projektowana i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw.

Flex w Polsce działa od 2000 roku posiadając park produkcyjny w Tczewie w województwie pomorskim oraz centrum logistyczne w Łodzi. Tczewski oddział zatrudnia ok. 4000 pracowników i posiada park przemysłowy, na który składają się trzy budynki o powierzchni 60 tysięcy m². W pierwszym z nich odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz urządzeń elektronicznych. W dużej hali ma miejsce obróbka metalu i montaż złożonych produktów takich jak szafy bazowe do telefonii komórkowej, drukarki 3D czy maszyny samoobsługowe Trzeci i najnowszy obiekt spełnia funkcję nowoczesnego centrum logistycznego.

Tczewska fabryka oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od projektu produktu poprzez opracowanie linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świece marek m.in. z branży telekomunikacyjnej. przemysłowej, wydobywczej oraz elektroniki użytkowej. Klientami Flex w Tczewie są zarówno światowe korporacje. jak i firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

 

Źródło: Flex

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English