Odkryj na nowo przyciski i urządzenia sygnalizacyjne Harmony

Nowy zestaw montażowy przeznaczony jest do urządzeń z serii Harmony XB4, XB5 i XB7. Nadaje bardziej stylowy charakter panelowi sterowania i poprawić design maszyny, poprzez zmianę wyglądu przycisków, przełączników i lampek sygnalizacyjnych. Zestaw ten przeznaczony jest do stosowania w różnych branżach, w tym pakowania, obróbki i transportu materiałów oraz w przemyśle spożywczym i włókienniczym.

 

Najnowsze trendy i wygodne rozwiązania

Harmony XB4, XB5, XB7 zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami. Poprawiają one wygląd, funkcjonalność oraz dostępność paneli kontrolnych. Zestawy montażowe na średnicę 30.5 mm są w pełni kompatybilne z gamą Harmony na średnicę Ø22.

W najnowszych seriach wprowadzono wiele nowych rozwiązań. Seria XB4 oraz XB5 mają zwiększony stopień ochrony IP, temperaturę pracy oraz wytrzymałość mechaniczną, co pomaga sprostać najwyższym wymaganiom. Dodatkowo w serii XB5 wprowadzono interfejsy USB 3.0 oraz RJ45 Ethernet, aby ułatwić dostęp do szafy sterowniczej i aktualizację programów na panelu HMI lub sterowniku PLC oraz podłączenie do sieci Ethernet. Wyprowadzenie gniazd komunikacyjnych na zewnątrz, ułatwia także korzystanie z układu sterowania, oraz poprawia bezpieczeństwo.

Seria XB4 oraz XB5 obejmuje również gamę kompletnych plastikowych i metalowych potencjometrów przystosowanych do sterowania przemiennikami częstotliwości lub regulowania podstawowych ustawień. Ważne dla ich użytkowników jest również to, że nie jest wymagane przygotowanie dodatkowych komponentów takich jak rezystor, a montaż jest przeprowadzany intuicyjnie i bezproblemowo.

Należy również wspomnieć o monolitycznych licznikach czasu przeznaczonych do modyfikacji liczników w programach PLC. Możliwa jest ona bez konieczności otwierania drzwi panelu kontrolnego. Montowane w otworze Ø22 liczniki czasu, zapewniają cztery zakresy liczenia czasu od 0.5s do 60min.

 

Czytelność i funkcjonalność

Zestaw montażowy z serii Harmony obejmuje pełną ofertę elementów montażowych do urządzeń zarówno plastikowych XB7, XB5, jak i metalowych XB4. Wersja z tabliczką opisową, dołączoną do zestawu w celu łatwego zintegrowania oznaczeń, zwiększa widoczność podstawowych funkcji sterowania. Dzięki nowym akcesoriom panel sterowania zyskuje bardziej czytelny i funkcjonalny wygląd.

 

Harmony XB4 oraz XB5 – zwiększona efektywność

Najnowsze serie przycisków XB4 oraz XB5 posiadają zwiększony stopień ochrony IP, temperaturę pracy oraz wytrzymałość mechaniczną co pomaga sprostać najwyższym wymaganiom.

 

Źródło: Schneider Electric

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English