BIAX – prawdopodobnie najmniejsza na świecie specjalna wiertarka pneumatyczna z głowicą kątową

 

Przy wysokości 15 mm głowicy kątowej 90 stopni, urządzenie BIAX BEW 309 E – do fazowania otworów jest najmniejszą tego typu fazowarką na świecie. Cechą wyróżniającą tak adoptowane urządzenie do funkcji mini wiertarki kątowej jest specjalny uchwyt wiertarski, który eliminuje konieczność stosowania tulejek zaciskowych, dzięki czemu zredukowana została do minimum wysokość głowicy wraz z wiertłem.
BIAX prezentuje tu mini wiertło w specjalnym uchwycie  do zastosowania w napędzie pneumatycznym  BEW 309 E do wiercenia w miękkich materiałach w miejscach trudnodostępnych. Mini wiertło o średnicy ø1,5 lub ø2 mm posiada długość 5 do 8 mm, zależnie od wymagań klienta.
Firma BIAX opracowała powyższe rozwiązanie  dla swojego głównego klienta z przemysłu lotniczego, który potrzebował wywiercić przecinające się otwory w stopie aluminium w miejscach trudnodostępnych.
Długość napędu pneumatycznego BEW 303 E wynosi standartowo 239 mm ale dostępne są dłuższe, specjalne wersje dla innych klientów.
Dostępny jest również mocniejszy napęd BEW 606 ( szczegóły na www.biax.pl ) o długości całkowitej 332 mm oraz o zaskakująco niedużej wysokości głowicy kątowej równej 18 mm.
Firma BIAX jest członkiem grupy Schmid & Wezel w Maulbronn, Niemcy i od 1919 roku zajmuje się produkcją wysokiej jakości narzędzi pneumatycznych i elektrycznych dla różnych gałęzi przemysłu metalowego. Specjalizuje się  w różnego rodzaju rozwiązaniach technicznych związanych z usuwaniem zadziorów oraz usuwaniem naddatków.

 

Źródło: TIMEX

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English