Fast-Fol z zezwoleniem w Mławie

 

Fast-Fol Recycling buduje w Mławie zakład produkcyjny. Zezwolenie na realizację projektu wydały władze Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zakład Fast-fol zostanie wyposażony w nowoczesne i przyjazne dla środowiska maszyny. W ramach projektu inwestycyjnego, którego wartość wyniesie ponad 6 mln zł, stworzonych zostanie szesnaście miejsc pracy.

Fast-Fol Recycling zajmuje się odzyskiwaniem surowców z materiałów segregowanych, co ogranicza obarczanie środowiska zbędnymi odpadami. Przedsiębiorstwo produkuje wyroby głównie w oparciu o surowce odtwarzalne pozyskane z tworzyw sztucznych. W tym celu, wspólnie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, opracowana została nowoczesna technologia recyklingu polietylenu oraz zakupione linie do recyklingu wraz z oczyszczalnią. Technologia produkcji obejmuje procesy segregacji, rozdrabniania, mycia, suszenia, zagęszczania i regranulacji. W rezultacie uzyskuje się wysokiej jakości regranulat, który jest używany do wytwarzania worków foliowych. Działalność firmy prowadzona jest w sposób przyjazny dla środowiska, a właściwe zarządzanie i kontrolowanie procesów stanowi jeden z najważniejszych priorytetów Fast-Fol Recycling.

 

Źródło: WMSSE

Authors

Related posts

Góra
English