Centrum Badawczo-Rozwojowe w Elblągu

Zdjęcie: Marcin Tarkowski

 

Wprowadzenie na rynek nowego i innowacyjnego produktu to cel projektu, który będzie realizowany na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przez elbląską firmę LIRA Sp. z o.o. Zezwolenie na to przedsięwzięcie zostało wydane 30.03.2017 r. przez Zarząd W-M SSE: Prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Dokument w imieniu przedsiębiorstwa odebrał Juliusz Sajko – Główny specjalista ds. umów.
Inwestycja polega na budowie hali oraz zakupie nowoczesnej linii technologicznej o wartości 17 mln zł. W wyniku wdrożenia prac badawczo-rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną (wydajnością świetlną) oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia). Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem. Realizacja projektu pozwoli na dodatkowe zatrudnienie 11 nowych pracowników.
LIRA Sp. z o.o. to firma z branży oświetleniowej obecna na rynku od 1983 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem opraw o nietypowych kształtach, wzornictwie i nowoczesnych technologiach wyprodukowanych we własnym zakładzie. Proces produkcji rozpoczyna się od zaprojektowania opraw w dziale badań i rozwoju, poprzez tworzenie modeli opraw na drukarce 3D, aż do wdrożenia do produkcji i skatalogowania. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, firma LIRA jest w stanie wytworzyć dowolny produkt oświetleniowy na indywidualne zamówienie klienta. Poza nowoczesnymi maszynami do obróbki mechanicznej, przedsiębiorstwo posiada własną malarnię proszkową dzięki czemu kontroluje cały proces produkcyjny.
Firma zrealizowała wiele prestiżowych inwestycji w dziedzinie oświetlenia, w tym m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, hotel Mikołajki, Hotel Hilton w Warszawie, Hotel Gdańsk w Gdańsku, Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Stadion we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, sieć Q Hotel w Polsce, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, sieć hoteli Best Western w Polsce, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie, Zduńskie Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli, Basen Aquan w Lublinie,  sieć restauracji McDonalďs w Polsce i wiele innych.
Aktualnie firma zaopatruje ponad 100 sklepów w całej Polsce i współpracuje z 60 dostawcami z całej Europy.

 

Źródło: WMSSE

Authors

Related posts

Góra
English