ALTO – zezwolenie w Nidzicy

 

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w nidzickiej podstrefie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymało 30.03.2017 r. przedsiębiorstwo Alto Sp. z o.o., reprezentowane przez Jarosława Danielskiego. Dokument umożliwiający rozpoczęcie inwestycji został podpisany przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.
Planowana w ramach zezwolenia inwestycja polega na wdrożeniu na rynek innowacyjnych produktów opakowaniowych służących do monitorowania jakości i bezpieczeństwa żywności. Inteligentne taśmy oraz etykiety służące do weryfikowania jakości wyrobów spożywczych będą nowością na skalę światową. Zastosowane rozwiązania pozwolą na uzyskanie informacji o nieprawidłowych warunkach przechowywania żywności w drodze od producenta na półkę sklepową i w rezultacie umożliwią ograniczanie ilości odpadów, a także umożliwią zwiększenie zaufania konsumentów do podmiotów stosujących to rozwiązanie.  Projekt zakłada poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 21 350 000 zł oraz zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników.
Firma Alto Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju produktów, w szczególności artykułów i akcesoriów opakowaniowych. Spółka specjalizuje się w sprzedaży taśm, które są najbardziej popularną formą zabezpieczania opakowań. Dzięki inwestycji w Nidzicy, Alto Sp. z o.o. zmieni swój dotychczasowy zakres działalności gospodarczej – z handlowej na produkcyjno–handlową.

 

Źródło: WMSSE

Authors

Related posts

Góra
English