XTPL otwiera laboratorium aplikacyjne

 

Spółka XTPL otwiera laboratorium aplikacyjne, które będzie badać możliwość wykorzystania technologii druku nanomateriałów w zupełnie nowych obszarach, poza wyświetlaczami i ogniwami fotowoltaicznymi. Spółka bierze pod uwagę rozwiązania z zakresu elektroniki drukowanej, nano- oraz mikrofotoniki, tzw. smart windows, i zabezpieczeń antypodróbkowych.

Spółka jest o krok od rozpoczęcia współpracy z potencjalnymi klientami. Dzięki utworzeniu laboratorium aplikacyjnego XTPL będzie mogła rozszerzać pola zastosowań tworzonej technologii, co niewątpliwe wpłynąć może na generowany przychód.

Niemal od początku prac nad technologią XTPL rozmawialiśmy z potencjalnymi odbiorcami naszego rozwiązania. Pierwsze kroki skierowaliśmy do branży fotowoltaicznej i wyświetlaczy. Bardzo szybko zaczęły się do nas jednak zgłaszać firmy z innych sektorów, które widzą możliwości zastosowania naszej technologii w swoich branżach i produktach. Zaczęliśmy więc myśleć o nowych obszarach przemysłowych, w których mogłoby zostać wykorzystane rozwiązanie XTPL. Tworzone laboratorium to kolejny bardzo ważny krok na drodze komercjalizacji naszej technologii – tłumaczy dr Filip Granek, CEO XTPL.

Laboratorium aplikacyjne będzie wspierać proces przygotowania i optymalizacji  technologii od pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem do finalnego wdrożenia rozwiązania XTPL u odbiorcy. Inżynierowie aplikacyjni spółki będą rozwijać technologię, biorąc pod uwagę wymagania konkretnych klientów i konkretnych zastosowań.

Tworzone dziś laboratorium rozpocznie działalność w maju, wraz z pojawieniem się pierwszej generacji drukarek laboratoryjnych XTPL.

Spółka poinformowała ostatnio o kolejnym kroku milowym w rozwoju swojej technologii. Przewodzące linie XTPL, które są niewidoczne dla światła, mają już poniżej 150  nanometrów, co oznacza, że są 400 razy cieńsze od ludzkiego włosa.

XTPL chce zadebiutować na rynku NewConnect w pierwszej połowie tego roku. Już teraz można kontaktować się z firmą, aby dowiedzieć się więcej o spółce oraz przewidzianej emisji akcji.

 

Źródło: XTPL

Authors

Related posts

Góra
English