Blok kontrolno-pomiarowy w Hucie Królewskiej

 

W Zakładzie Huta Królewska realizowane są projekty bezpośrednio związane z dostosowaniem linii technologicznych do spełnienia wymogów norm europejskich w zakresie produkcji szyn kolejowych. Jedną z ważniejszych inwestycji jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn.

Dlatego w pierwszej hali wykańczalni walcowni dużej zostanie zainstalowany blok kontrolno-pomiarowy, który będzie służyć do mierzenia dodatkowych parametrów i własności szyn kolejowych, takich jak: falistość, symetria profilu oraz badania powierzchni zewnętrznych i badania ultradźwiękami w poszukiwaniu ewentualnych wad wewnętrznych. Geneza montażu bloku kontrolno-pomiarowego wynika bezpośrednio z wymagań produkcji szyn kolejowych zgodnie z euronormą.

Prace koncepcyjne i projektowe prowadzone są już od dłuższego czasu. Prace budowlane ruszą w połowie roku. Montaż modułów będzie odbywał się w czwartym kwartale. Pod koniec 2017 roku planowane jest oddanie instalacji do użytku.

Naszym celem jest dostosowanie zakładu do coraz większych wymagań klientów i produkcji szyn zgodnie z aktualnymi normami – podsumowuje Piotr Tupta, dyrektor chorzowskiego zakładu. – Jedną z nich jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn i wykrywania ich potencjalnych wad wewnętrznych. W tym roku zabudujemy również nową znakownicę, a nasz katalog poszerzymy o sześć nowych produktów – zapowiada Piotr Tupta.

 

Źródło: ArcelorMittal

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English