Zakończony kolejny etap budowy Materialise NV – fabryki potentata 3D

Zdjęcie: miastoprojekt Wrocław

 

Na dachu powstającej w Bielanach Wrocławskich fabryki belgijskiej firmy Materialise NV zawieszono tradycyjną wiechę. Tym samym zakończono ważny etap budowy największej w Europie fabryki produkcji przedmiotów przy użyciu technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych. Fabryka staje na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan i ma 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Montaż technologii rozpocznie się w maju, na czerwiec planowane jest uruchomienie produkcji.

Budowa fabryki Materialise to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych i gospodarczych 2017 roku w naszym regionie. To największa w Europie inwestycja produkcyjna w takiej skali wykorzystująca nowe technologie. Fabryka jest przykładem na to, że gospodarka Dolnego Śląska zamienia się w gospodarkę opartą na wiedzy – mówi Mariusz Sinior z DAWG, szef Centrum Obsługi Inwestora, który wspomagał Materialise w procesie inwestycyjnym.

Materialise NV jest światowym liderem w produkcji przedmiotów drukowanych technologią 3D. Ponad dwa lata temu połączyła się z wrocławskim start-upem e-Prototypy. Firma produkuje przedmioty przy użyciu technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych. Większość jej wyrobów powstaje obecnie we Wrocławskim Parku Technologicznym. Tygodniowo powstaje tam ponad 5 tys. produktów- realizowane są projekty m.in. dla przemysłu samochodowego, lotniczego,medycznego, producentów AGD, elektroniki użytkowej oraz projektantów mody.
Oficjalne otwarcie fabryki zaplanowano na wrzesień tego roku.

 

Źródło: DAWG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English