COPA-DATA na targach Hannover Messe

 

Na targach Hannover Messe w dniach 24–28 kwietnia firma COPA-DATA zaprezentuje, w jaki sposób można wykorzystać przemysłowy Internet rzeczy w nowoczesnych maszynach. Technologiczne interakcje pomiędzy zenon (systemem oprogramowania COPA-DATA dla automatyki przemysłowej) i chmurą Microsoft Azure, zostaną zaprezentowane wspólnie z międzynarodowym producentem sprzętu, firmą KHS na stoisku Microsoft w hali 7, stanowisko C40.
Odwiedzający mogą zobaczyć integrację zenon w platformie chmurowej Microsoft Azure i dowiedzieć się, w jaki sposób w jednym systemie można uzyskać dostęp do wszystkich danych z indywidualnych maszyn, linii produkcyjnych lub kompletnych zakładów produkcyjnych firmy. Jest to możliwe w heterogenicznym środowisku produkcyjnym dzięki nieograniczonym możliwościom komunikacji i łączności oprogramowania zenon. Oferowane rozwiązanie porównuje również ze sobą kilka zakładów produkcyjnych dając informacje o wąskich gardłach. Dodatkowe usługi, takie jak analizy predykcyjne, uczenie się maszyn, raportowanie między różnymi zakładami, zdalna obsługa i kontrola mogą być w pełni oparte na chmurze, a także wdrażane w scenariuszach hybrydowych. Process Gateway zenon Azure, zapewnia bezpieczeństwo i komunikację z usługą Azure IoT Hub bez utraty danych. W celu uzyskania wysokiej wydajności różnych aplikacji nasze rozwiązania Internet of Things korzystają również z innych usług Azure, takich jak Stream Analytics, Azure Machine Learning i Azure SQL.
Oprogramowanie zenon w połączeniu z Microsoft Azure pozwala na różnorodne zastosowania Internetu rzeczy. Na stoisku podczas targów, pokażemy, jak nasz klient firma KHS korzysta z tej interakcji technologicznej. W połączeniu z algorytmami maszynowego uczenia się (dostarczonymi przez naszego partnera, firmę Resolto) w zenon można, na przykład, odczytywać poziom zużycia, stan i informacje o przewidywanym terminie konserwacji maszyn. Z tej funkcji mogą skorzystać producenci sprzętu i operatorzy maszyn. Jest to ważny krok na drodze do utworzenia Smart Factory – inteligentnej fabryki – wyjaśnia Philipp Schmidt, kierownik działu zarządzania innowacjami w firmie COPA-DATA.

 
Wydajniejsze wykorzystanie maszyn i sprzętu
KHS, producent linii produkcyjnych do napełniania i pakowania, korzysta z zenon jako standardowego oprogramowania do kontroli i wizualizacji maszyn. Wspólnie z KHS, na stoisku firmy Microsoft C40 w hali nr 7, zaprezentujemy, w jaki sposób można bardziej kompleksowo konserwować maszyny dzięki, analizie informacji o ich bieżącym stanie. Daje to pewność inżynierom Działów Utrzymania Ruchu, że w razie potrzeby dana maszyna jest gotowa do pracy. Dane z tych analiz pozwalają również wcześniej wykryć zużycie części.
Pragniemy zaprezentować naszą innowacyjność. Oferowane przez nas linie do napełniania i pakowania są najnowocześniejsze pod względem technicznym i nieprzerwanie działają na całym świecie. Ważnym krokiem dla klientów w celu realizacji założeń Internet of Things jest bezpieczeństwo sieciowe pracy maszyn (HMI) w architekturach opartych na chmurze. Nowe technologie związane z chmurą, wraz z możliwościami komunikacyjnymi zenon, oferują nam podstawę do opracowywania nowych modeli biznesowych, a także kompleksowe ulepszanie istniejących produktów. Ponadto nasi klienci mogą obsługiwać fabryki jeszcze skuteczniej dzięki wynikom uzyskanym w rezultacie uczenia się maszyn – stwierdził Karsten Vollmer, dyrektor ds. innowacji z centralnego departamentu zarządzania technologią w KHS.

 

Źródło: COPA-DATA

Authors

Related posts

Góra
English