Kompleksowe badania jakości energii z Fluke 1732 i Fluke 1734

 

Przedsiębiorstwa ponoszą duże straty finansowe z powodu niskiej efektywności energetycznej swoich instalacji produkcyjnych i użytkowych. Pierwszy krok w programie poprawy sprawności energetycznej to zebranie i analiza danych wyjściowych. Firma Fluke wprowadza właśnie na polski rynek dwa nowe urządzenia służące do tego celu – trójfazowe rejestratory energii Fluke 1732 i Fluke 1734. Uzupełniają one ofertę rejestratorów Fluke, dołączając do oferowanych do tej pory rejestratorów mocy Fluke 1736 i 1738.

Trójfazowe rejestratory energii elektrycznej Fluke 1732 i 1734 ułatwiają wykrywanie źródeł strat energii elektrycznej. Za ich pomocą można wykryć, kiedy i gdzie zużywana jest energia w zakładzie — na przyłączu elektrycznym i w poszczególnych obwodach. Przeprowadzenie badań i wdrożenie rozwiązań optymalizujących zużycie energii pozwala na obniżenie kosztów operacyjnych nawet o kilkanaście procent. Pierwszym krokiem w audycie energetycznym musi być zgromadzenie danych wyjściowych, a ich rzetelność i kompleksowość gwarantują, że końcowe rekomendacje będą poprawne i pozwolą na implementację efektywnego programu oszczędnościowego.

Debiutujące właśnie na polskim rynku trójfazowe rejestratory energii Fluke 1732 i 1734 z aplikacją mobilną Fluke Connect® i oprogramowaniem komputerowym Energy Analyze Plus dostarczają wszelkich potrzebnych danych do podejmowania kluczowych decyzji, dotyczących jakości zasilania i poboru energii w czasie rzeczywistym. Nowy pakiet oprogramowania Energy Analyze umożliwia porównywanie wielu danych w pewnym okresie czasu w celu uzyskania pełnego obrazu zużycia energii – stanowi to pierwszy krok na drodze do obniżenia kosztów rachunków za prąd.

Aplikacja Fluke Connect zapewnia zdalny dostęp i wymianę danych pomiędzy członkami zespołu, co umożliwia zachowanie bezpiecznej odległości podczas pracy i pozwala podejmować kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym, zmniejszając zapotrzebowanie na stosowanie sprzętu zabezpieczającego i wyposażenia ochronnego oraz redukując liczbę wizyt terenowych i kontrolnych. Pakiet aplikacji Fluke Energy Analyze Plus umożliwia także proste oznaczenie pomiarów na wykresie, aby ułatwić identyfikację problemów i utworzyć szczegółowy raport.

 

Źródło: Fluke

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English