Ładowarka słoneczna

 

Baterie to wciąż pięta achillesowa naszych smartfonów. Jak by nie oszczędzać, to w zasadzie konieczne jest codzienne ładowanie akumulatora. Przy intensywnym korzystaniu – np. z nawigacji czy WiFi, trzeba telefon adować przynajmniej dwa razy dziennie. Jednak nie zawsze mamy pod ręką gniazdko, a jeśli już jest, może okazać się zajęte przez innego potrzebującego.

W takiej sytuacji przydatna może okazac się ładowarka solarna XD Design Window. Nazwa sugereuje, i nie bez słuszności, że można jej używać w oknie, a ściślej – przytwierdzając do szyby za pomocą specjalnej przyssawki. Można zatem korzystać z niej nie tylko w domu, ale także w samochodzie. Położona “na plecy” pełni swą rolę w każdych warunkach.

 

 

Ładowarka wyposażona jest w akumulator o pojemności 1400 mAH, który można także ładować standardowo za pomocą kabla USB. Może więc pełnić rolę powerbanku.

Pełne ładowanie akumulatora za pomocą światła trwa ok. 13 godzin, natomiast za pomocą kabla USB – ok. 3 godzin. Przed zamocowaniem ładowarki na szybie trzeba ją oczyścić z kurzu i zabrudzeń.

Cena urządzenia: ok. 70 euro.

 

www.xd-design.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English