Nowy projekt Goodmana dla Valeo Autosystemy potwierdza dobrą kondycję branży motoryzacyjnej w Polsce

Polska staje się regionalnym hubem dla branży motoryzacyjnej. Jedną z najnowszych inwestycji będzie budowa nowego, „szytego na miarę” magazynu o powierzchni 27 500 m² dla Valeo Autosystemy, firmy z francuskiej grupy motoryzacyjnej Valeo. Magazyn będzie drugim projektem, który Goodman zrealizuje dla Valeo w Polsce, i powstanie w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego firmy w podkrakowskiej Skawinie.

 

 

Goodman wkrótce rozpocznie budowę magazynu klasy A o powierzchni 27 510 m² dla Valeo Autosystemy, spółki zależnej francuskiej Grupy Valeo, która specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży komponentów, systemów zintegrowanych oraz modułów dla przemysłu samochodowego. Valeo posiada obecnie cztery zakłady produkcyjne na południu Polski, w tym dwa w podkrakowskiej Skawinie, wynajmuje także halę magazynową w Goodman Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Nowy magazyn pozwoli zoptymalizować sposób przechowywania komponentów do produkcji i gotowych wyrobów pochodzących ze skawińskich zakładów. Przewiduje się, że magazyn będzie oddany do użytku w IV kw. 2017 r.
Wraz z rozwojem biznesu na południu kraju, firma Valeo Autosystemy potrzebuje nowej powierzchni magazynowej w optymalnej odległości od skawińskich fabryk. Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Goodmanem. Nasza relacja w KALC układała się bardzo dobrze, dlatego podjęliśmy się pracy nad wspólnym projektem znalezienia optymalnej lokalizacji oraz stworzenia obiektu dedykowanego dokładnie naszym potrzebom logistycznym. Goodman sprostał zadaniu, znajdując i kupując atrakcyjny grunt w bezpośrednim sąsiedztwie naszych zakładów produkcyjnych w Skawinie – powiedział Marek Potoczny, Krajowy Dyrektor Funduszy Publicznych i Projektów Przemysłowych, Valeo Autosystemy.

 

Bezkonkurencyjne doświadczenie w budowie powierzchni przemysłowych dla branży motoryzacyjnej w Europie
Goodman, globalny ekspert w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, doskonale zna potrzeby branży motoryzacyjnej. Obecnie Goodman zarządza w Europie ponad 514 000 m² powierzchni magazynowej dla klientów z branży motoryzacyjnej. Do najważniejszych projektów w Europie należą magazyny dla Volkswagena, BMW, Porche czy Scanii. Także w Polsce firma posiada znaczące doświadczenie: we Wrocławiu Goodman wybudował ponad 29 000 m² przestrzeni magazynowej dla firmy Gestamp (zajmuje się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego), w Sosnowcu powstał magazyn o powierzchni 44 400 m² dla firmy ILS z Grupy Inter Cars, największego w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora części samochodowych.

 

Rozwój przemysłu motoryzacyjnego w południowej Polsce wyprzedza wzrost innych branż
Największych graczy z branży motoryzacyjnej do regionu przyciąga jego atrakcyjne położenie w korytarzu transportowym Wschód-Zachód i rozbudowana infrastruktura drogowa. W ubiegłym roku giganci branży – Toyota i Daimler – ogłosili plany inwestycji na południu i południowym zachodzie Polski.
Sektor motoryzacyjny jest jednym z ważniejszych filarów polskiej gospodarki. Umowa podpisana przez Valeo w Skawinie potwierdza rosnącą rolę branży w generowaniu zapotrzebowania na nowoczesne powierzchnie magazynowo – przemysłowe w Polsce. W 2016 r. popyt netto ze strony sektora motoryzacyjnego sięgnął rekordowych 183 000 m2, rejestrując 8% wzrost rok do roku – komentuje Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.
W transakcji doradzali eksperci z JLL. Umowa to efekt długiej współpracy z firmą Goodman.

 

Źródło: Goodman

Authors

Related posts

Góra
English