DIMETRA – nowy system radiotelefonii cyfrowej TETRA od Motorola Solutions

 

Na targach Critical Communications Europe w Kopenhadze w Danii firma Motorola Solutions zaprezentowała DIMETRA Express, rozszerzalny system radiotelefonii cyfrowej TETRA, który można uruchomić w ciągu 15 minut.

System mieści się w jednej obudowie, która zawiera radia bazowe i przełącznik centralny. Opracowano go z myślą o klientach i partnerach biznesowych szukających produktu łatwego we wdrożeniu i efektywnego kosztowo, który nadawałby się do wykorzystania w projektach o mniejszej skali. DIMETRA Express jest przeznaczony dla organizacji działających w takich sektorach jak produkcja, transport publiczny, hotelarstwo, organizacja imprez masowych oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

Podczas gdy uruchamianie innych systemów TETRA zajmuje sporo czasu i wymaga wsparcia inżynieryjnego, DIMETRA Express można wdrożyć w niespełna kwadrans. Oznacza to, że firmy zyskują bardziej wydajne i niezawodne usługi komunikacji krytycznej, a jednocześnie ograniczają koszty – powiedział Bruce Brda, wiceprezes ds. produktów i usług w Motorola Solutions.

DIMETRA Express to w pełni zintegrowany system DIMETRA TETRA w niewielkiej obudowie, który oferuje standardową transmisję głosu, przesyłanie krótkich danych (SDS) oraz usługi telefoniczne. System jest lekki i energooszczędny, co pozwala na szybkie i łatwe wdrożenie oraz ekonomiczną komunikację. Można go zainstalować i skonfigurować za pomocą laptopa lub tabletu z systemem Windows lub Android. System obsługuje się i zarządza nim za pośrednictwem intuicyjnych, przeglądarkowych aplikacji i narzędzi. Ponadto wymaga tylko jednego adresu IP, co upraszcza konfigurację i ogranicza bieżące koszty integracji, a także ułatwia integrację z siecią IT użytkownika.
TETRA to solidny i niezawodny system komunikacji używany przez firmy i organizacje na całym świecie. Jako jedna z firm rozwijających tę technologię, Motorola Solutions nieustannie współpracuje z klientami, inwestując w przyszłościowe rozwiązania TETRA, które pomagają wykonywać zadania i usprawniać usługi biznesowe – powiedział Brda. – DIMETRA Express to produkt, który spełnia wymogi profesjonalnej radiotelefonii naziemnej w zakresie zasięgu, przepustowości, kosztów, kontroli i możliwości w sposób uwzględniający ewoluujące potrzeby użytkowników.

DIMETRA Express dołącza do popularnych rozwiązań DIMETRA IP Micro, DIMETRA IP Compact i DIMETRA IP Scalable, które oferują zasięg lokalny, regionalny i ogólnokrajowy. Nowy produkt z linii DIMETRA podkreśla pozycję Motorola Solutions jako czołowego dostawcy rozwiązań i usług radiotelefonii cyfrowej TETRA dla sektora bezpieczeństwa publicznego oraz klientów komercyjnych.

 

Źródło: Motorola

Authors

Related posts

Góra
English