1000 dni bez wypadku z przerwą w pracy

 

W lutym w chorzowskim oddziale ArcelorMittal Poland minęło 1000 dni bez wypadku z przerwą w pracy. To ogromny sukces wszystkich pracowników Oddziału Huta Królewska.

Tak dobry wynik nie jest przypadkowy. Jest on efektem ciągłych wysiłków pracowników zaangażowanych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa – podkreśla Zbigniew Stępień, kierownik wsparcia BHP w Hucie Królewskiej. – Ten sukces nie zwalnia nas jednak z ciągłej pracy nad świadomością pracowników. Wierzymy, że osiągnięty rezultat będzie nas motywował do dalszego doskonalenia się w tym obszarze.

Działania zmierzające do tworzenia kultury bezpieczeństwa pracy w chorzowskim oddziale są prowadzone od wielu lat. Obecnie zostały usystematyzowane i są bardziej intensywne.

Audyty bezpieczeństwa, obserwacje i warsztaty z pracownikami, podczas których analizujemy niebezpieczne zachowania są elementami naszej codziennej pracy. Dzięki takim aktywnościom możemy wpływać na poprawę bezpieczeństwa – dodaje Rafał Stefaniak, koordynator BHP w chorzowskim oddziale.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors

Related posts

Góra
English