Bosch Security Systems rozwija współpracę z firmą Sony w branży dozoru wizyjnego

 

W związku z wydaniem zgody przez urzędy antymonopolowe, z dniem 1 lutego 2017 roku partnerstwo w dziedzinie dozoru wizyjnego pomiędzy Bosch Security Systems i Sony Corporation stało się faktem. Jedynie w Chinach współpraca pomiędzy firmami rozpocznie się oficjalnie 1 kwietnia 2017 roku. Obie spółki koncentrują się obecnie na pogłębieniu kooperacji ogłoszonej w listopadzie 2016 roku.

Partnerstwo obejmuje współpracę w obszarze dystrybucji i marketingu, a także współpracę na płaszczyźnie technologicznej. W ramach kooperacji w obszarze dystrybucji i marketingu pracownicy Sony stali się częścią nowego zespołu utworzonego w strukturach Bosch Security Systems. Zespół będzie obsługiwał klientów branży dozoru wizyjnego Sony na wszystkich rynkach z wyjątkiem Japonii. – Mamy nadzieję na owocną współpracę z nowymi kolegami, którzy dysponują tak szerokim doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki doskonałemu wsparciu i serwisowi będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać segment produktów Sony z myślą o naszych klientach – powiedział Michael Hirsch, zastępca prezesa działu sprzedaży i marketingu branży Sony Video Security utworzonego w ramach organizacji Bosch. – Jest nam bardzo miło, że Bosch Security Systems może od teraz obsługiwać klientów branży dozoru wizyjnego Sony. Będziemy w dalszym ciągu rozwijać naszą współpracę i wspólnie opracowywać nowe produkty, dzięki naszym wiodącym kompetencjom w obszarach jakości i wydajności obrazu wideo – dodał Toru Katsumoto, zastępca prezesa działu Imaging Products and Solutions oraz prezes sektora Professional Products Group w Sony Corporation.

 

Współpraca technologiczna ma przyczynić się do stworzenia nowych standardów w obszarze rejestracji obrazu wysokiej rozdzielczości
Obie spółki chcą tworzyć nowe standardy rejestracji obrazu wysokiej rozdzielczości korzystając z doświadczenia Boscha w dziedzinie zintegrowanej analizy obrazu oraz wydajności transmisji. W marcu 2017 roku Sony rozszerzy swoje portfolio kamer sieciowych 6. generacji (G6) o osiem nowych kamer dozorowych Full-HD (1080p) odpowiadając na rosnący popyt na kamery oferujące obraz wysokiej rozdzielczości. Wyjątkowo wysoka czułość nowych kamer G6 umożliwia realistyczne odwzorowanie kolorów na obrazie, także w przypadku krytycznych warunków oświetleniowych. Równolegle do tych działań Bosch aktualizuje swoje portfolio w obszarze analizy obrazu i zarządzania transmisją. Od maja 2017 roku wszystkie kamery sieciowe od serii IP 4000 będą standardowo wyposażone w zintegrowaną funkcję analizy wideo oraz najnowsze technologie zarządzania prędkością transmisji w połączeniu ze standardem kompresji wideo H.265. Umożliwia on ograniczenie prędkości przesyłu nawet o 80%. Sony i Bosch zaprezentują swoje innowacje w dniach 5–7 kwietnia na targach branżowych w Las Vegas.
Wprowadzenie na rynek pierwszych wspólnie przygotowanych produkty planowane jest na 2018 rok. – Miło nam, że możemy zaoferować naszym klientom najwyższej jakości rozwiązania w zakresie dozoru wizyjnego, zarówno w istniejących, jak i w nowych segmentach rynku – powiedział Gert van Iperen, prezes działu branżowego Bosch Security Systems.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English