Profesjonalne manipulowanie beczkami w strefie zagrożenia wybuchem

 

Fachowe postępowanie z materiałami niebezpiecznymi w zakładzie pracy jest na równi z przepisowym ich składowaniem ważnym czynnikiem bezpieczeństwa ludzi i materiałów. DENIOS ma w swoim programie nowy dźwignik do beczek, którego atutem nie jest tylko zgodne z aktualnymi wymogami wyposażenie bezpieczeństwa. Dźwignik do beczek Secu Ex został specjalnie zaprojektowany do strefy zagrożenia wybuchem, toteż w wersji seryjnej jest zgodny z ATEX.

 

Ochrona przyrody zaczyna się w zakładzie pracy
Większą część swojego życia człowiek spędza w pracy. Dalekowzroczna ochrona środowiska zaczyna się już od produktów towarzyszących mu w tych codziennych zajęciach. W szczególnej mierze dotyczy to posługiwania się materiałami niebezpiecznymi. Dźwignik beczek Secu Ex wspomaga zgodne z przepisami postępowanie z potencjalnie groźnymi środkami produkcji, a jednocześnie chroni pracownika. Osłona czołowa uniemożliwia kontakt z hydrauliką podnośnika, ale zarazem zapewnia wystarczającą widoczność dla bezpiecznego manewrowania w strefie zagrożenia wybuchem. Pomaga w tym przemyślana koncepcja transportu. Zależnie od wariantu podwozia dźwignik Secu Ex może zawrócić na bardzo małej powierzchni o 360°. Do podnoszenia i opuszczania służą dwa oddzielne pedały. Zapobiega to niezamierzonym zakłóceniom w pracy.

 

Uniwersalna przydatność w manipulowaniu
DENIOS dostarcza dźwignik do beczek Secu Ex w trzech różnych wariantach podwozia. Wąskie podwozie jest przewidziane do wjeżdżania w palety lub wanny wychwytowe. Szerokie podwozie pozwala na najeżdżanie od czoła na sprzęt magazynowy, np. wanny wychwytowe bez prześwitu nad podłożem. Podwozie regulowane umożliwia także najeżdżanie od narożnika oraz przejazd nad paletą, co pozwala na podnoszenie beczek stojących z tyłu. DENIOS oferuje ponadto dźwignik beczek Secu Ex w dwóch wariantach wysokości: mniejszy umożliwia podnoszenie do 930 mm, a większy do 1430 mm. Trzy konfigurowalne uchwyty do beczek Secu Ex odznaczają się maksymalną wszechstronnością. Uchwyt beczek typu M chwyta beczki stalowe 200 l z wytłaczaną krawędzią i pierścieniem zaciskowym, uchwyt typu SK obejmuje beczki stalowe i plastikowe 200/220 l. Uchwyt typu W umożliwia podnoszenie i obracanie niemal wszystkich typowych beczek.

 

Źródło: DENIOS

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English