MILOO-ELECTRONICS inwestuje prawie 15 mln złotych w rozwój dzięki dotacji unijnej

 

Działająca w Wiśniczu firma MILOO Electronics postanowiła sięgnąć po unijne miliony, by sfinansować rozwój w oparciu o nowatorskie rozwiązania, które opatentowała w zeszłym roku. Udało się – w tym roku spółka wyda prawie 15 mln na inwestycje i zamierza poważnie zaistnieć na polskim rynku osprzętu oświetleniowego. Oprócz inwestycji w park maszynowy firma zwiększy zatrudnienie – już teraz poszukuje do pracy kolejnych specjalistów. 

Uzyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na rozwój w oparciu o nowatorskie rozwiązanie opatentowane w zeszłym roku. MILOO Electronics zastrzegła innowacyjny w skali światowej trójfazowy układ zasilania LED. Jej inżynierowie stworzyli rozwiązanie, które ma lepsze parametry i eliminuje błędy konwencjonalnych układów dostępnych na rynku. Firma przygotowuje się do wejścia na rynek oświetlenia ulicznego. Rozbudowa parku maszynowego i zwiększenie zatrudnienia pozwolą zrealizować ambitne plany na najbliższe lata.

Firma już obecnie wytwarza oświetlenie wykorzystywane m.in. w halach produkcyjnych, halach sprzedażowych, galeriach handlowych, tunelach, przejściach podziemnych, stacjach benzynowych, czy placówkach medycznych. Teraz zamierza mocno rozwinąć gałąź ledowego oświetlenia ulicznego. Ma już gotowe, przetestowane w swoich specjalistycznych laboratoriach, prototypy. Półautomatyczne linie montażowe, które za kilka miesięcy mają zacząć pracować w Miloo dzięki unijnej dotacji, pozwolą wyprodukować do końca roku 50 tys. opraw. Docelowo ma ich powstawać 100 tys. rocznie.

Miloo Electronics rozwija także gałąź “smart building” i “smart lighting”, tworząc układy sterowania i oprogramowanie do zarządzania inteligentnymi budynkami i oświetleniem ulicznym.

 

Źródło: Miloo Electronics

Authors

Related posts

Góra
English