Universal Robots z menadżerem ds. rozwoju sprzedaży w Polsce

 

Universal Robots konsekwentnie wzmacnia działania w Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu ubiegłego roku duński producent kobotów otworzył regionalne biuro w Pradze. Teraz przyszedł czas na wyznaczenie menadżera ds. rozwoju sprzedaży w Polsce. Stanowisko to objął Marcin Gwóźdź.

Głównym zadaniem menadżera ds. rozwoju sprzedaży w Polsce będzie poszerzanie portfolio klientów Universal Robots, a także zarządzanie siecią dystrybutorską.

Roboty współpracujące są obecnie jednym z wiodących trendów światowego przemysłu. W Polsce ta gałąź robotyki zaczyna się rozwijać. Decyzja o podjęciu pracy w Universal Robots – pioniera wśród producentów robotów współpracujących – była podyktowana chęcią rozwoju tego obszaru w naszym kraju – tłumaczy Marcin Gwóźdź, menadżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots w Polsce.

Powołanie dyrektora sprzedaży w Polsce pokazuje, że zapotrzebowanie na elastyczne i łatwe w programowaniu roboty współpracujące UR w naszym kraju jest coraz większe.

Ze szczególną satysfakcją przyglądamy się sytuacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, gdzie przedsiębiorstwa produkcyjne, niezależnie od wielkości, coraz częściej inwestują w koboty. Roboty UR wykorzystywane są też na polskich uczelniach do badań naukowych. Polska rozwija się w dobrym kierunku, a my jako Universal Robots dostrzegamy ten fakt – mówi Slavoj Musilek, generalny menadżer Universal Robots w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Marcin Gwóźdź od początku kariery zawodowej jest związany z automatyzacją produkcji. W ostatnich latach skutecznie rozwijał rynek sprzedaży w Polsce dla jednego z producentów robotów przemysłowych. Jako menadżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots w Polsce będzie wzmacniał świadomość marki UR, poszerzał grono lokalnych klientów, dbał o relacje z partnerami i wyznaczał nowe kierunki rozwoju w obrębie sieci dystrybutorów w naszym kraju. Marcin Gwóźdź jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, na kierunku Automatyka i Robotyka. Jego zainteresowania obejmują ligę NBA i Formułę 1.

 

Źródło: Universal Robots

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English