Fluke wprowadza nowy cęgowy miernik rezystancji uziemienia: 1630-2 FC

 

Fluke wprowadza do sprzedaży nowy cęgowy miernik rezystancji uziemienia Fluke 1630-2 FC, który umożliwia wykonywanie pomiarów bez odłączania uziomu od instalacji uziemiającej. Przyrząd jest wyposażony w nowe bezprzewodowe cęgi do pomiaru rezystancji uziemienia i prądu upływu AC zapewniające szybki pomiar pętli uziemienia oraz prądu upływu bez wbijania elektrod pomiarowych, do użycia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Pomiary elementów uziemienia urządzeń wymagające odłączenia równoległych uziomów i znalezienia odpowiedniego miejsca do wbicia pomocniczych elektrod pomiarowych mogą być niebezpieczne i czasochłonne. Dzięki nowemu miernikowi cęgowemu rezystancji uziemienia Fluke 1630-2 FC elektrycy i pracownicy utrzymania ruchu mogą mierzyć rezystancję pętli uziemienia w instalacjach z wieloma uziomami przy użyciu podwójnych cęgów, co pozwala na szybki i bezpieczny pomiar.

Miernik cęgowy automatycznie rejestruje dane w zaprogramowanych interwałach i zapisuje do 32 760 pomiarów w pamięci, w ustawionych interwałach rejestracji. Wytrzymałe cęgi zostały zaprojektowane tak, aby ich kalibracja została zachowana nawet podczas użytkowania w najtrudniejszych środowiskach przemysłowych.

 

 

Urządzenie 1630-2 FC, zastąpi dotychczasow y model 1630. Nowy miernik (1630-2 FC) należy do rodziny przyrządów Fluke Connect — systemu ponad 40 bezprzewodowych przyrządów pomiarowych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan najważniejszych urządzeń. Pozwala to technikom wyświetlać, rejestrować i udostępniać pomiary w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu, oraz automatycznie przesyłać je do chmury wraz z oznaczeniami badanych urządzeń i ich lokalizacją GPS.

Miernik jest także dostępny w wersji bez obsługi systemu Fluke Connect.

 

Wybrane właściwości 1630-2 FC:

•  Szeroki zasięg pomiaru rezystancji pętli uziemienia – od 0,025 Ω do 1500 Ω – spełnia wszelkie wymagania użytkowników

• Szerokie rozwarcie szczęk 35 mm do testów przewodów uziemienia lub szyn zbiorczych o jednakowym potencjale

• Pomiar prądu upływu, od 0,2 mA do 4000 mA, bez potrzeby odłączania – idealny w diagnostyce układu

• Dzięki szerokiemu zakresowi pomiaru wartości prądu zmiennego 0,2 A do 30 A jest to urządzenie o wielu zastosowaniach

• Wygodny przycisk zatrzymania wskazań wyświetlacza pozwala na dokonywanie pomiarów w trudno dostępnych miejscach

 

Źródło: Fluke

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English