Pierwsze zezwolenia w 2017 roku w mieleckiej Strefie

Źródło: FIRMA MAZUR

 

Pierwszym inwestorem w tym roku została FIRMA MAZUR, która swoją działalność będzie rozwijać w podstrefie Dębica. Na terenach inwestycyjnych zlokalizowanych w Pustkowie zostanie uruchomiony zakład produkcyjny wytwarzający elementy wyposażenia dla parków wodnych i basenów.

Natomiast podstrefa Rzeszów zyskuje kolejnego inwestora. Po OkOffice Rączy Sp. j. teren inwestycyjny znajdujący się w granicach stolicy Podkarpacia okazał się niezwykle atrakcyjny dla firmy z branży lotniczej.

Creuzet Polska planuje wybudować zakład produkcyjny wraz z częścią biurową i magazynową oraz zakupić nowoczesne maszyny i urządzenia celem uruchomienia produkcji łopatek do silników lotniczych.Celem uruchomienia nowego zakładu jest poprawa konkurencyjności firmy na rynku światowym poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych do realizacji procesu produkcyjnego łopatek do silników lotniczych.

Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w realizacji najnowocześniejszych programów budowy silników lotniczych na świecie. Dostarczamy łopatki do m.in. takich odbiorców jak: Airbus 320, Airbus 320 neo, Boeing 737, Boeing 737 max, Comac C919 i inne – powiedziała dyrektor Magdalena Czach, Dyrektor Zakładu CREUZET POLSKA Sp. z o.o.

W dzielnicy Dworzysko w ramach inwestycji szacowanej na ponad 64 mln zł powstanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

ARP S.A. w minionym roku udzieliła 40 zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 760,3 mln zł oraz stworzenie 970 nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia jest zagospodarowana w 70%. Do dyspozycji inwestorów jest ponad 494 ha terenów w podstrefach zlokalizowanych w 4 województwach – podkarpackim, lubelskim, śląskim i zachodniopomorskim.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English