Dalszy rozwój Kabel-Technik-Polska w Białogardzie

Zdjęcie: Kabel-Technik-Polska

 

15 lutego br.  nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Białogardzkim Parkiem Inwestycyjnym „Invest-Park” a spółką Kabel-Technik-Polska (KTP) należącą do światowego koncernu PKC Group, na podstawie której nastąpi rozbudowa zakładu KTP w Białogardzie.

Przypomnijmy, spółka KTP jest obecna w Białogardzie od 2012r.  Początkowo prowadziła działalność wynajmując powierzchnię produkcyjną w białogardzkim Inkubatorze Technologicznym, a od maja  2015r. wynajmuje nowy obiekt produkcyjny o powierzchni 5100 m2 zlokalizowany na terenie Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego INVEST-PARK. Już niebawem, bo w maju br. wynajmowany obiekt zostanie rozbudowany przez Invest-Park do 6000 m2  dzięki czemu zatrudnienie w KTP w Białogardzie jeszcze w tym roku przekroczy 400 osób.

Kabel-Technik-Polska to europejski lider w produkcji wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych. Firma jest dostawcą dla gałęzi przemysłu kolejowego, pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, maszynowego oraz energetyki wiatrowej.

 

Źródło: I-P Białogard

Authors

Related posts

Góra
English