Sidel otwiera nowe biuro w Polsce, aby sprawniej obsługiwać klientów w Europie Środkowo-Wschodniej

 

Firma Sidel otworzyła we Wrocławiu nowe biuro, poprzez które chce oferować swoim klientom jeszcze lepszą obsługę na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Jako wiodący dostawca urządzeń produkcyjnych i usług w dziedzinie opakowań z PET, puszek i opakowań szklanych na wyroby płynne firma Sidel jest ceniona za jej globalne doświadczenie. Przedsiębiorstwo równie mocno angażuje się we wspieranie lokalnej sprzedaży oraz pomoc w ramach nieustającego dążenia do budowania długotrwałych partnerstw biznesowych. Polskie zespoły Sidel przeniosły się do nowego biura w grudniu ubiegłego roku. Rozwiązanie już teraz okazuje się sukcesem wśród dotychczasowych i potencjalnych klientów.

Sidel rozumie, jak ważna jest obecność blisko klienta w regionach, w których firma prowadzi działalność, a także posiadanie dedykowanych, stałych biur dla swoich lokalnych przedstawicieli. Jest to częścią zobowiązania Sidel, by lepiej zrozumieć produkty swoich klientów oraz rynki i łańcuchy wartości, w obrębie których prowadzą działalność. Posunięcie to pozwala oferować bardziej spersonalizowane rozwiązania łączące technologie, usługi i fachową wiedzę, które pomagają producentom spełniać konkretne wymogi lokalnego rynku i nadążać za trendami panującymi wśród klientów. Leżący nad Odrą Wrocław — największe miasto w zachodniej Polsce — jest rozwijającym się ośrodkiem biznesu, a dzięki swojej infrastrukturze drogowej i autostradowej ma dobre połączenia z resztą kraju oraz innymi częściami regionu.
Nowy obiekt zajmuje powierzchnię około 500 m² i jest miejscem pracy 25 pracowników działów sprzedaży, obsługi w terenie, IT oraz finansów.

Paweł Warszawski, dyrektor handlowy Sidel na regiony Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw: – Zawsze szukamy nowych sposobów doskonalenia naszej oferty. Większe biuro zapewni nam liczne korzyści, w tym możliwość oferowania jeszcze lepszych usług wsparcia. Będziemy utrzymywać nasze wysokie standardy, jednocześnie przyspieszając nasz wzrost w Polsce i na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Europa i Azja Środkowa to jedne z regionów, w których przekroczyliśmy naszą docelową wielkość zamówień w roku 2016. Nowy obiekt będzie doskonałym fundamentem dla dalszego rozwoju naszych możliwości.

 

 

W swoich planach dalszego wzrostu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firma Sidel widzi Polskę jako jeden z najbardziej dynamicznych rynków. Krajowy rynek opakowań przewiduje, że skumulowana roczna stopa wzrostu w okresie od 2016 do 2020 roku będzie na poziomie 4,4% w sektorze napojów rozlewanych do butelek z PET oraz odpowiednio 2,7% i 1,0% w przypadku opakowań szklanych i puszek. Z kolei na rynku żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej ta sama stopa osiągnie w sektorze opakowań z PET poziom 1,6% w latach 2016–2020. PET to doskonały i uniwersalny materiał o licznych zaletach — jest przezroczysty, dzięki czemu konsument wyraźnie widzi zawartość opakowania, daje swobodę przy projektowaniu i jest wystarczająco odporny, by przetrwać w łańcuchu dostaw i dostarczyć konsumentowi wyrób spełniający wszelkie wymagania. PET oferuje producentom duże korzyści w zakresie kosztów i zrównoważonego rozwoju, umożliwiając znaczną redukcję ilości materiału potrzebnego do wyprodukowania mocnej, wydajnej i innowacyjnej butelki, dzięki czemu opakowania są lżejsze. Jest to materiał lekki, a zarazem solidny, elastyczny i łatwy w transporcie. Oferuje producentom liczne korzyści od zapobiegania marnowaniu napojów i żywności przez zrównoważony rozwój aż po możliwość całkowitego recyklingu.

Osoby odwiedzające nowy obiekt Sidel we Wrocławiu będą miały możliwość poznania najnowszych innowacji firmy w dziedzinie opakowań, urządzeń i usług. Są wśród nich Usługi Sidel Online — sieciowy interfejs pozwalający na szybkie zamawianie oryginalnych części zamiennych Sidel przez Internet. System ten — początkowo wdrożony w Europie i Azji Środkowej, gdzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem — wkrótce zostanie wprowadzony w nowych regionach. Firma Sidel jest także świadoma wielu różnych i pozornie wykluczających się potrzeb producentów — na przykład konieczności zwiększenia liczby jednostek magazynowych przy jednoczesnym zachowaniu prostoty, wydajności i niezawodności produkcji.

Właśnie dlatego przedsiębiorstwo chce pomóc swoim klientom wykorzystać potencjał „czwartej rewolucji przemysłowej”, w szczególności poprzez usprawnianie linii produkcyjnych pod kątem szybkości, wydajności, elastyczności i uniwersalności. Prowadzi to do coraz powszechniejszego wykorzystania inteligentnych maszyn i systemów, analizy danych, cyfrowej łączności oraz niezwykle skutecznych narzędzi symulacyjnych, a wszystko to w ramach filozofii zrównoważonej produkcji.

 

Źródło: Sidel

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English