Kruger & Matz będzie produkował telewizory w Polsce

Kruger & Matz_m

Montażem telewizorów sprzedawanych pod marką Kruger & Matz zajmie się fabryka TCL w Żyrardowie – poinformowała „Rzeczpospolita”.
Jak pisze „Rzeczpospolita”, polskie spółki coraz częściej ograniczają produkcję w Chinach, przenosząc ją do zakładów w naszym kraju. Właścicielem marki Kruger & Matz jest spółka Lechpol z Garwolina, oferująca elektronikę użytkową. Firma postanowiła składać telewizory w Polsce, a konsekwencją decyzji ma być osiągnięcie wyższej marży na tych produktach. „Rzeczpospolita” informuje również, że firma rozważa uruchomienie w Polsce produkcji dużego AGD.
Kruger&Matz to obecnie najistotniejsza, bo opiewająca na 31% obrotu marka w portfolio firmy Lechpol Electronics. W 2016 przychody ze sprzedaży firmy wyniosły 145 mln PLN. Jest to 10% wzrost obrotu w stosunku do poprzedniego roku finansowego i rekordowy obrót wynikający z podstawowej działalności operacyjnej firmy. Rok 2016 był również rekordowy dla marki Kruger&Matz. Wypracowany w tym czasie obrót wyniósł blisko 45 mln PLN, co stanowi 50% wzrost względem roku poprzedniego. Głównym czynnikiem wzrostu w minionym roku były kategorie związane z rynkiem RTV. Telewizory to obecnie druga pozycja (po smartfonach) pod względem wartości sprzedaży w marce Kruger&Matz, a wzrost sprzedaży tych produktów rok do roku wyniósł aż 350% – informuje firma w komunikacie.
Lechpol Electronics to rodzinny biznes, który w poprzednim roku przeszedł sukcesję: w maju 2016 roku założyciel firmy Zbigniew Leszek, przekazał firmę swoim synom Michałowi, Mariuszowi i Marcinowi.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English