Bezpieczeństwo pracy elektryka na wysokim poziomie

drabina_dielektryczna_krause_rozsuwana_linka_z_podluznicami_z_tworzywa_sztucznego_fot._krause_m

 

Działania elektryka, elektromontera czy konserwatora sieci elektrycznych, z uwagi na ciągły kontakt z urządzeniami funkcjonującymi pod napięciem, należą do grupy zadań szczególnie niebezpiecznych. Zagrożenie bywa tym większe, że przewody, skrzynki elektryczne czy też generatory prądu nierzadko umiejscowione są kilka metrów nad poziomem podłoża – prowadzone przez nich prace wymagają więc użycia nie tylko odpowiednich narzędzi, ale też specjalistycznej drabiny. Firma KRAUSE przedstawia serię drabin dielektrycznych, przystosowanych do intensywnego użytku profesjonalnego.

Grupie zawodowej związanej z branża elektryczną firma KRAUSE dedykuje 4 dielektryczne drabiny, które gwarantują zarówno komfort użytkowania, jak i bezpieczeństwo wykonywanych prac. Specjaliści do wyboru mają dwie drabiny przystawne (najdłuższa gwarantuje zasięg prawie 11 m) oraz dwie dwustronne. Modele te wykonane są z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym oraz sprawdzone wg normy DIN EN 131.

 

Bez napięcia na dużą wysokość

Drabina przystawna z podłużnicami to świetne rozwiązanie do prac elektrycznych prowadzonych na wysokości kilku metrów nad podłożem. Konstrukcja posiada obustronnie ryflowane aluminiowe szczeble o przekroju 30×30 mm, których wytrzymałe połączenie z podłużnicami gwarantuje stabilność drabiny i komfort użytkowania, nawet pod dużym obciążeniem.

Drabina rozsuwana linką z podłużnicami z tworzywa sztucznego, to z kolei gwarancja wysokości roboczej na poziomie prawie 11 metrów. W przypadku konieczności dostania się do wyżej położnych miejsc, wystarczy za pomocą linki rozsunąć drabinę (co szczebel), a automatycznie działające zapadki z rolkami przyściennymi umożliwią stworzenie bezpiecznej konstrukcji dostosowanej wysokością do wymaganych warunków. Model składa się z dwóch elementów, które mogą być użytkowane osobno.

 

drabina_dielektryczna_krause_dwustronna_ze_stopniami_z_podluznicami_z_tworzywa_sztucznego_m

 

Oba modele sprawdzone wg  DIN EN 131; w oparciu o rozdział 6.5.1 z EN 61478:2002 + A1:2004 Kategoria 1, sprawdzone do 1000 Volt.

 

Dwustronne a wielofunkcyjne

Do dyspozycji elektromonterów firma KRAUSE oddała także dwie drabiny dwustronne: ze szczeblami oraz stopniami, które sprawdzą się w wielu okolicznościach. Pierwszy model charakteryzuje się antypoślizgowymi, obustronnie ryflowanymi szczeblami o przekroju 28×29 mm, które w wytrzymały sposób zostały połączone z podłużnicą. Warto podkreślić, że drabina ta została sprawdzona wg DIN EN 131; w oparciu o normę EN 61478: 2002 (Kategoria 1:28.000 Volt).

 

drabina_dielektryczna_krause_dwustronna_z_tworzywa_sztucznego_ze_szczeblami_m

 

Drugi zaś, wyposażony został w aluminiowe, antypoślizgowe stopnie o głębokości aż 80 mm, mocowane do podłużnic wykonanych ze wzmacnianego włóknem szklanym tworzywa sztucznego, oraz pasy zabezpieczające. Oba modele drabin KRAUSE to gwarancja wyjątkowej stabilności oraz komfortu pracy. Zapewniają je stożkowa konstrukcja oraz masywne zawiasy, które zapobiegają rozjeżdżaniu się ramion drabiny, nawet podczas znacznego obciążenia.

 

Źródło: Krause

Authors

Related posts

Góra
English