VIGO System zrealizuje projekt wspólnie z WAT

VIGO_System_m

 

Projekt dotyczy opracowania immersyjnych wysokotemperaturowych detektorów z InAsSb zakresu średniej podczerwieni.

Projekt jest bardzo ważnym elementem realizacji strategii VIGO 2020 i umożliwi osiągnięcie kolejnego etapu w rozwoju technologii MBE, w której detektory mają być opracowane. Technologia ta polega na osadzaniu kolejnych, atomowej grubości warstw materiału na podłożu krystalicznym, poprzez parowanie pierwiastków z komórek efuzyjnych w bardzo wysokiej próżni. Wprowadzenie do produkcji immersyjnych, chłodzonych termoelektrycznie detektorów z InAsSb będzie nowością na skalę światową i pozwoli na ich zastosowanie w niedostępnych dotąd aplikacjach.
InAsSb jest materiałem stabilnym technologicznie i środowiskowo, dzięki czemu nowe detektory będzie można stosować tam, gdzie konieczne jest zapewnienie wyższej odporności na trudne warunki eksploatacji i wysoką jednorodność parametrów detektorów wieloelementowych (linijek, małych matryc).
Prowadzone prace oparte będą o dorobek, wiedzę oraz unikalne rozwiązania opracowane w VIGO i Wojskowej Akademii Technicznej. Wieloletnia współpraca  jest doskonałym przykładem jak efektywnie połączyć środowisko akademickie oraz naukowe w raz z komercyjnym wdrożeniem nowych technologii. Wspólnie zrealizowano już wiele projektów, a kolejny nowy projekt świadczy o sukcesie naszego partnerstwa z korzyścią dla rozwoju obu instytucji.

Koszt całego projektu to 2 096 868,75 zł z czego VIGO inwestuje 1 290 153,75 zł. Dofinansowanie jakie przyznało NCBiR do całego projektu  wynosi 1 711 479,38 zł.

 

Źródło: VIGO System

Authors

Related posts

Góra
English