Łożyska SKF w drodze na Syberię

2017.02.06_-1-Lozyska-SKF-w-drodze-na-Syberie_m

 

Marcin Francuz, człowiek z wielką pasją do off-roadu, testuje produkty SKF w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Instruktor taternictwa jaskiniowego i wspinaczki skałkowej, kierowca i pilot rajdów off roadowych, a także organizator jednego z najtrudniejszych polskich rajdów przeprawowych Zmota Challenge i wypraw TransPolonia, TransBiałoruś, Obwód Kaliningradzki oraz Rosja Dookoła Bajkału – tak w wielkim skrócie można przedstawić aktywność Marcina Francuza, znanego w polskim kręgu terenowo-wyprawowym jako „Franc”.

Marcin Francuz ma na swoim koncie kilka rekordów świata w zakresie wspinaczki jaskiniowej, m.in. pokonanie 700 metrowych tatrzańskich jaskiń: Śnieżna Studnia i Wielka Śnieżna w 1992 roku oraz uzyskany dwa lata później najlepszy wynik podczas wspinaczki w jaskini Cheve w Meksyku: 1270 m. „Franc” z powodzeniem wspinał się również na skalnych ścianach Dolomitów, Alp i Tatr.

Od 2010 roku Marcin Francuz jest komandorem cyklu przeprawowych rajdów terenowych off road znanych jako Polska Liga Przeprawowa, a od 2014 roku jako Towarzyska Liga Lerenowa. „Dzięki wsparciu finansowemu ze strony firmy SKF, organizatorzy rajdów mogą je przygotowywać z większym rozmachem, a dodatkowym wsparciem producenta są nagrody w postaci  kuponów zakupowych na łożyska z oferty SKF, przeznaczone dla zwycięzców poszczególnych kategorii w klasyfikacji rocznej” – mówi Marcin Francuz. Jednocześnie samochody wyprawowe „Franca” wyposażone są w wysokiej jakości łożyska szwedzkiego producenta.

W roku 2016 Marcin Francuz odbył dwie trudne wyprawy przez Rosję. W lutym wraz z ekipą ekspedycyjną dotarł nad Morze Karskie na dalekiej północy i podjął próbę zimowego okrążenia Uralu, a między sierpniem i październikiem jako pierwsza załoga z Polski dotarli na kołach na wyspę Sachalin, a następnie dalej, do podstawy półwyspu Kamczatka, pokonując 32 750 km przez całą Rosję.

Rozpoczynający się rok zapowiada się dla Marcina Francuza nie mniej pracowicie. Wiosną jedzie na trudną przeprawową wyprawę po Białorusi oraz do Obwodu Kaliningradzkiego, latem planowana jest podróż do Kirgistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu i Turkmenistanu poprzez słynną drogę Pamir Highway, aby finalnie dotrzeć do turkmeńskich Wrót Piekieł. Jak co roku również zostanie rozegrany cykl rajdów terenowych w ramach Towarzyskiej Ligi Terenowej z wieńczącym roczną rywalizację rajdem Zmota Challenge. Polski oddział SKF niezmiennie trzyma kciuki oraz wspiera finansowo i sprzętowo organizację wszystkich wymienionych aktywności.

 

Źródło: SKF

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English