Wkopanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu firmy R&D Tech

Lubuski Park RD-01-600x337_m

 

W dniu 24 stycznia dokonano uroczystego wkopania kamienia węgielnego pod budowę zakładu firmy R&D Tech.

Spółka prowadziła dotychczas działalność wyłącznie usługowo-handlową, prowadząc sprzedaż maszyn i urządzeń głównie zagranicznych producentów. Doświadczenie oraz zaplecze kapitałowe i intelektualne pozwoliły obecnie na poszerzenie charakteru prowadzonej działalności o działalność produkcyjną. Spółka zamierza bowiem docelowo projektować oraz wytwarzać kompletne ciągi technologiczne w segmencie branży, w której działała dotychczas.

W ramach nowego projektu na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej powstanie zakład projektowania, produkcji i dostarczania małych maszyn, jak i linii produkcyjnych do obróbki profili z PCV, aluminium i stopów lekkich wykorzystywanych w procesie produkcji stolarki otworowej, jak i fasad.

Odbiorcami towarów produkowanych przez spółkę będą w założeniu obecni odbiorcy, którzy są zainteresowani nowszymi maszynami oraz liniami technologicznymi, a także nowi odbiorcy, którzy posiadają potrzebę uzupełnienia swojego parku maszynowego i technologicznego o nowe rozwiązania.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca sierpnia 2017 r. Planuje się zatrudnienie dodatkowych 20 osób.

 

Źródło: Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

Authors

Related posts

Góra
English