Łódź stanie się centrum produkcji suszarek Whirlpoola

Whirlpool 01_L2_Connectivity_WashingMachine_desktop_CROP_m

Zdjęcie: Whirlpool

 

Producent sprzętu gospodarstwa domowego zamierza skoncentrować produkcję suszarek w Łodzi. Polska fabryka będzie wytwarzać produkty na potrzeby regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).
W ramach restrukturyzacji Whirlpool planuje w 2018 roku zamknięcie francuskiego zakładu w Amiens. Produkcja ma być wygaszana stopniowo, a pracę straci tam 500 osób. Firma poinformowała, że produkcja dla klientów z Wielkiej Brytanii będzie się odbywać w brytyjskim zakładzie w Yate, natomiast dostawy dla klientów spoza Wielkiej Brytanii będą realizowane w łódzkiej fabryce Whirlpool. Koszty związane z restrukturyzacją oceniane są na 88 mln USD – podaje Reuters.
Whirlpool w 2015 roku sfinalizował przejęcie firmy Idesit. W tym samym roku amerykański producent ogłosił plany inwestycyjne dotyczące wrocławskiego zakładu, który ma być największą w regionie EMEA fabryką lodówek wolnostojących. Firma informowała wówczas, że zainwestuje w Polsce ponad 235 mln EUR w ciągu 4 lat, z czego połowa ma trafić do Wrocławia. W tym roku Whirlpool uruchomi we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English