Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystym uruchomieniu nowej instalacji w KGHM

KPRP dwnld501707164_m
 
Prezydent Andrzej Duda uczestniczył 20 stycznia br. w uruchomieniu nowych i przyjaznych środowisku naturalnemu instalacji w KGHM.
Dzięki instalacji, której głównym elementem jest piec zawiesinowy, niższe będą koszty produkcji miedzi oraz emisja szkodliwych dla środowiska gazów. Inwestycja w Hucie Miedzi Głogów kosztowała ponad 2,5 mld zł. Prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki ocenił, że inwestycją tą KGHM wkracza w nową erę działalności.
 
KPRP dwnld1779890432_m
 
Prezydent wyraził nadzieję, że dzięki tego typu wydarzeniom Polska stanie się realnym konkurentem gospodarczym na rynku międzynarodowym nie tylko dzięki niskim kosztom pracy.
– Ta niezwykle nowoczesna instalacja praktycznie 10-krotnie ogranicza emisję pyłów w stosunku do tego, co do tej pory było w piecach szybowych – powiedział prezydent Duda. – Jeżeli zsumujemy i porównamy jej bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego w porównaniu z tym, co było do tej pory, to – jak Pan Dyrektor mi dzisiaj powiedział – mniej więcej pięciokrotnie poprawia się ekologiczność tych instalacji wytopu miedzi w stosunku do tego, co było niedawno. Wszyscy wiemy, jak trudna jest dzisiaj sytuacja w wielu miastach, gdzie jest zapylenie, które szkodzi ludziom, które powoduje także i śmierć. Nowoczesna instalacja także i pod tym względem dokonuje skokowego kroku naprzód.
 
KPRP dwnld624644700_m
 
Źródło: KPRP

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English